tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 listopada 2012

"Nowy początek" - Jill Barnett - recenzja


Jill Barnett to znakomita kalifornijska pisarka. Swoje książki pisze od 1990 roku. Ma na swoim koncie kilka opowiadań oraz aż 13 powieści, które zostały przełożone na 20 języków, a także gościły na wielu listach bestsellerów.

Nowy początek - Barnett Jill„Nowy początek” to jedna z jej najnowszych książek, opowiadająca historię wielkiej miłości. Akcja toczy się w USA. March Rudolph przypadkowo, na zabawie, poznaje tajemniczego chłopaka, który z początku ją irytuje. Jednak po chwili rozmowy to odczucie przemija. Osobnik zaczyna ją intrygować. Dziewczyna postanawia zagrać w jego grę. Odważne decyduje się na rozwinięcie tej znajomości. Michael dopiero po kilku miesiącach od pierwszego spotkania wyjawia jej prawdę o sobie i o swoich uczuciach. Między bohaterami rozkwita piękna miłość. Wspólnie spędzają dużo czasu.

Mike jest pod wrażeniem siły charakteru swojej ukochanej. Ceni ją jako kobietę, ale także jako najbliższą przyjaciółkę. Postanawia się jej oświadczyć. March przyjmuje propozycje. Ślub odbywa się na świeżym powietrzu, zgodnie z życzeniem dziewczyny. Nowożeńcy idealnie się dopełniają. W końcu ich rodzina powiększa się. Razem z dziećmi  tworzą kochającą i wspierającą się wspólnotę. Niestety przychodzi straszny dzień dla March, bowiem jej mąż ginie w tragicznym wypadku. Musi stanąć na wysokości zadania i uporać się ze stratą ukochanego. Dodatkowo jej synowie kłócą się o kontrolę nad rodzinną firmą, a córka wplątuje się w toksyczny związek.

Czy poradzi sobie z tą sytuacją?
Jak potoczą się jej losy?
Czy jeszcze kiedyś zazna szczęścia?
Kim jest Rio?
Jak zakończy się ta historia?

Jeśli jesteś ciekawy, zachęcam do lektury!

„Nowy początek” to opowieść o wielkiej miłości i bolesnej stracie, pełna wzruszeń. Książka została napisana w sposób bardzo ciekawy i intrygujący. Szybko rozwijająca się akcja niesamowicie wciąga. Jeśli jesteś romantykiem, to lektura obowiązkowa dla Ciebie!

Mika, 18 lat

Wydawnictwu Świat Książki dziękuję za chwile z książką.

1 komentarz:

  1. zaciekawiłaś mnie tą książką! koniecznie muszę ją przeczytać!

    OdpowiedzUsuń