tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 22 listopada 2012

"Tropiciele" - Madlen Namro - recenzja


Ostatnio miałam możliwość przeczytania książki „ Tropiciele” autorstwa Madlen Namro, która jest drugą częścią trylogii.

Tropiciele - Namro MadlenW powieści zostały zawarte dalsze koleje losów głównych postaci z pierwszej części trylogii. Cała historia dzieje się w 2169 roku, kiedy to po III wojnie światowej ludzkość zmaga się z globalnym terroryzmem. Codziennie na oczach wielu giną niewinni. Trwają ciągłe zamieszki i rzezie na ulicach miasta. Wszędzie można dostrzec krew i popiół, a ludzie zachowują się jak zwierzęta. 

Władze są bezsilne, nie oznacza to jednak, że nie działają. Agenci Narodów Zjednoczonych próbują wykonać zadanie, od jakiego zależą losy świata – mają złapać nowo wybranego kalifa terrorystycznego państwa. Ten opętany złudzeniami i chorobą klon, w przekonaniu o własnym geniuszu, tworzy, coś, co ma dać mu władzę nad całym wszechświatem, a jednocześnie zniszczyć doczesny porządek.

Ta opowieść z pewnością realistycznie oddaje wizję przyszłości. Co stronę spotykamy się z dziwacznymi nazwami przyrządów i broni, krzywimy się, kiedy bohaterowie piją napoje z owadów, a przede wszystkim doświadczamy jak poważnym zagrożeniem może stać się terroryzm i do czego doprowadza żądza władzy oraz chęć stania się Bogiem. 
   
Pomimo, iż nie było mi dane przeczytać pierwszej części, ani nie przepadam za fantastyką, książka mnie oczarowała. Cały czas coś się dzieje, akcja płynie wartko poprzez coraz nowe przygody i problemy, z jakimi zmagają się bohaterowie. Historia ta wpływa również na czytelnika, wciąga go i skłania do refleksji nad otaczającym go światem. 

Serdecznie polecam!!!            
      
                                                                          Enchanté, 17 lat.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz