tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 22 listopada 2019

"Moje wypieki z czekoladą" - Dorota Świątkowska - recenzja


Akcesoria do kuchni Moje wypieki z czekoladą - zdjęcie 1Lubicie czekoladę? Pewnie. Kto jej nie lubi… Bierzesz kosteczkę i nagle okazuje się, że cała tabliczka zniknęła nie wiadomo kiedy. Idziesz ulicą, a w powietrzu unosi się kuszący zapach. Co to? Czekolada! W te pędy więc gnasz do cukierni, by zaspokoić swój czekoladowy głód. 

Odnajdujesz w tym opisie siebie? W takim razie mam dobrą wiadomość. Dorota Świątkowska, królowa wypieków, przygotowała coś specjalnie dla ciebie, smakosza czekolady. Ci, co lubią słodkości, pewnie nie raz i nie dwa trafili na to nazwisko w sieci, odwiedzając jej blog.

Świątkowska w książce „Moje wypieki z czekoladą” serwuje mnóstwo receptur na smakowitości. Swoje miejsce w publikacji odnalazły m.in. babki, babeczki, ciasteczka i torty. Całości dopełniają milkshaki, puddingi, lody oraz tarty. Nie ma możliwości, by w tym ogromie przepisów, ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Książka ma 384 strony i piękną oprawę fotograficzną, co także jest zasługą autorki. Od samego patrzenia zaczyna burczeć w brzuchu :).

Jednym z moich ulubionych przepisów jest przepis na szybkie w przygotowaniu czekoladowe batoniki z kaszy jaglanej, które może zrobić pod okiem osoby dorosłej, nawet dziecko. Ciut bardziej skomplikowany, ale kradnący serca domowników, jest sernik milionera. Niebo w gębie. Co ważne, nie jest pracochłonny i tylko kawałek wystarczy, by się nasycić.

Przede mną jeszcze sporo przepisów, które wpadły mi w oko i które z pewnością wypróbuję. Bo czy nie kusi już sama nazwa: torcik z chałwą i czarną porzeczką albo sernik miętowo-czekoladowy, a ciasto z chili? Ano kusi.

Zbliżają się Święta, a wcześniej mikołajki. Myślę, że ta pięknie wydana książka może stać się fajnym prezentem (na pewno fajniejszym niż skarpetki) dla kogoś, kto lubi kulinarne wyzwania (bo przepisów w bród), no i czekoladę. Ja ją podaruję mamie. A Wy?

Bruksenka

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz