tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 18 listopada 2011

"Cisza"- Becca Fitzpatrick - recenzja


Becca Fitzpatrick, amerykańska pisarka, jej debiutancka powieść „Szeptem”, została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. 

„Cisza” to trzecia część bestsellerowego cyklu o miłości nastolatki i upadłego anioła. Historia Nory i Patcha stała się inspiracją dla powieści graficznej, która właśnie powstaje w USA.

 Recenzję do części pierwszej "Szeptem" znajdziesz TUTAJ, a do drugiej "Crescendo" TUTAJ

Nora zostaje porwana, po kilku miesiącach budzi się na cmentarzu z pustką w głowie. Nie pamięta zdarzeń z ostatnich pięciu miesięcy. Po powrocie do domu, nie może przywyknąć do tego co jest i tego co jej się przytrafiło. Udaje się na cmentarz i znajduje tam  czarne pióro, które wydaje jej się zbyt duże, by należało do jakiegoś ptaka. Po zetknięciu z nim Nora przypomina sobie oczy - parę magnetycznych, czarnych oczu. Dopiero spotkanie ze  Scottem, który mówi jej prawdę na temat jej wcześniejszego życia, uświadamia  jej, że Vee i jej matka ją okłamywały. 

Scott i Nora zamierzają razem pokonać Czarną Rękę. Dziewczyna dowiaduje się czegoś więcej o Jev’ie, Czarnej Ręce i o tym co planują. Jev, a właściwie Patch zaprasza ją do siebie do domu, pozwala dotknąć jej swoich blizn, w których zobaczy co łączyło ich w przeszłości. Powraca uczycie, które ich łączyło. Nora chcąc pomóc Scottowi uciec, sama zostaje złapana. Teraz znajduje się w magazynie Hanka, który powiedział, iż przetoczył jej swoją krew, by została czystej krwi Nefilem i poprowadziła jego armię do wojny. Nora nie mając innego wyjścia składa przysięgę. Przed Norą trudna decyzja, czy poprowadzić nefilską armię przeciw upadłym aniołom? Co wybierze i jakie będą dalsze losy Czarnej Ręki? O tym i tych przygodach, których tu nie opisałam musicie przeczytać sami!

„Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią. Ale zło nie śpi. Nora i Patch będą musieli podjąć desperacką walkę, w której stawką jest ich uczucie." - Tak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa.

Książka pisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Jest to chyba najlepsza z trzech części, pojawiają się tu wszystkie postacie i cały czas dzieje się coś, czego nie można przegapić. Trzyma w napięciu, gdyż nie wiadomo jak dalej potoczą się losy Nory i reszty bohaterów. 

Okładka również bardzo mi się  podoba, jest w niej przedstawione to, że Patch w jakiś sposób może uratować Norę. Cała seria bardzo mi się podobała i liczę na to, że niedługo będę mogła przeczytać kolejną część.

DeBestka, 15 lat
Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Otwarte

10 komentarzy:

 1. Gdyby nie fakt, że czytałam książkę zanim przeczytałam tą recenzję, byłabym co najmniej zniesmaczona że zdradzono mi jej całą treść a co najgorsze zakończenie!!!!. Zamiast zachęcić mnie do przeczytania, okradziono by mnie z całej przyjemności. Po co sięgać po książkę znając jej zakończenie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety zgadzam się z przed mówczynią :/, moim zdaniem ta seria książek a najbardziej ta jest jak narkotyk, po przeczytaniu pierszej strony miałam "głoda" na następna czensc. Podobno ma wyjść na jesień 2012 r. Przynajmniej tak czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest recenzja tylko ogólne streszczenie książki! Od kiedy w recenzji opisuje się krok po kroku co się działo?
  "Przed Norą trudna decyzja, czy poprowadzić nefilską armię przeciw upadłym aniołom? Co wybierze i jakie będą dalsze losy Czarnej Ręki?" Aby się tego dowiedzieć trzeba przeczytać czwartą książkę, która jeszcze nie wyszła... kurde ludzie zabieracie się za coś a nawet nie wiecie jak...

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja :)
  Jestem na razie w środku Crescendo ale jak skończę to biorę się za Ciszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już skończyłam "Crescendo" :)
  Ale teraz nie mam za dużo czasu żeby przeczytać "Ciszę" :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja skończyłam "crescendo" wczoraj i zabrałam się za czytanie "ciszy" ale dopiero teraz dowiedziałam się że wyjdzie jeszcze jedna część. Szczerze mówiąc to miałam takie przeczucie i bardzo tego chciałam ale jak teraz dowiedziałam się że wyjdzie to chcę aby wyszła jak najszybciej i mam nadzieję, że wyjdzie jak najwięcej jeszcze książek a przynajmniej 2. Tak na marginesie to wiecie może jak będzie się nazywała trzecia część tego cyklu?

  OdpowiedzUsuń
 7. mam nadzieję że do tych książek zrobią również filmy

  OdpowiedzUsuń
 8. trzecia część cyklu to cisza ale pewnie chodziło ci o tą czwartą, która ma wyjść szczerze mówiąc nie wiem jak się będzie nazywała

  OdpowiedzUsuń
 9. ostatnia część będzie się nazywała final

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniała, trzymająca w napięciu książka :* KOCHAM tę sagę!!! <3

  OdpowiedzUsuń