tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 8 lutego 2012

"Czarny młyn" - Marcin Szczygielski - recenzja

Marcin Szczygielski to autor książek i sztuk teatralnych kierowanych do dorosłych, jednak od niedawna pisze również dla młodszych czytelników.

„Czarny Młyn”  to książka o przygodach dzieci mieszkających w miejscowości Młyny.
Niegdyś ważna wioska, teraz stała się bezużyteczna, odgrodzona od świata autostradą, i oszpecona przez stary spalony młyn.  Dzieci cały wolny czas spędzają na dworze i pewnego wakacyjnego dnia, podczas odpoczynku na polach przy autostradzie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Zaczęło się od hałasu dobiegającego nie wiadomo skąd, potem ostatnie zwierzęta z Młynów uciekają, a wraz z nimi przeróżne narzędzia oraz… dorośli!
Dzieci zostają same w tym bałaganie wywołanym przez młyn, i zdaje się że ich jedyną pomocą jest niepełnosprawna Mela, która zdaje się przepowiadać przyszłość.

Cała książka jest lekką i przyjemną powieścią, przeplataną momentami grozy. Nic w niej nie jest jasne, aż do samego końca. Jest to wspaniała opowieść o przyjaźni i ratowaniu świata.

Momentami może wydawać się dramatyczna lub dziwna, ale tak naprawdę to bardzo interesująca historia, którą serdecznie Wam polecam!

TUTAJ możesz przeczytać fragmenty powieści.

Ciri, 14 lat


Wydawnictwu Stentor dziękujemy za przekazanie książki!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz