tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 6 lutego 2012

"Pomiędzy" - Tara Hudson - recenzja

Powieść „Pomiędzy” została napisana przez Tarę Hudson. Autorka wspomina, że od zawsze fascynowały ją książki. Przyznała się nawet, że na lekcjach w szkole podstawowej (oczywiście po skończeniu zdanego ćwiczenia) czytała. Czasem przynosiło to za sobą kłopoty. Mimo, że literatura nie w każdym momencie jej życia była na pierwszym miejscu, zawsze poświęcała jej wiele czasu. Do pisania zainspirowała ją nauczycielka języka angielskiego. Tara zaczęła pisać „Pomiędzy” już podczas studiów prawniczych. Miała to być historia o duchach, napisana by zabawiać przyjaciół w deszczowe dni. Pisała i wysyłała przyjaciółkom kolejne rozdziały książki. Autorka powiedziała, że książka powstała dzięki zachęcie znajomych.

Tytuł oryginału to: „Hereafter”, co dosłownie oznacza życie pozagrobowe. To mówi dużo o fabule książki. Główna bohaterka - Amelia jest duchem. Widzi ludzi, ale nie może ich dotknąć, nikt jej nie widzi. Na próżno chce zwrócić na siebie ich uwagę. Wszystko zmienia się gdy ratuje Joshuę z odmętów rzeki, w której sama utonęła. Okazuje się, że on nie ma najmniejszych trudności z zobaczeniem jej. Rodzi się między nimi uczucie. Jednak nic nie może być aż tak sielankowe. Zarówno rodzina Joshui, jak i „mentor” Amelii są przeciwni ich związkowi.
Mimo, że motyw duchów może wydawać się naciągany, książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Fabułę  doskonale opisują słowa piosenki „Bixby Canyon Bridge”, którą autorka udostępniła na swojej stronie internetowej jako „uzupełnienie książki”.

Wheneveryoneyoumeet (Kiedy wszyscy, których spotykasz)
They all seem to be asleep (Sprawiają wrażenie, jakby spali)
And you wonder if you're missing your dream (I zastanawiasz się, czy tracisz swoje marzenie)
Youcan'tseeyourdream” (Nie możesz zobaczyć swojego snu)


TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści.

Polecam wszystkim miłośnikom książek o niemożliwej miłości i oczywiście wszystkim innym!
Asia, 15 lat

Wydawnictwu Jaguar gorąco dziękuję za przekazanie tej ciekawej powieści!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz