tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 13 lutego 2012

"Próba ognia"- Jack Higgins, Justin Richards- recenzja


Jack Higgins jest Anglikiem, autorem szeroko znanych powieści sensacyjno -przygodowych. Służył w Armii Brytyjskiej, pracował w cyrku, był też nauczycielem. Karierę pisarską rozpoczął w 1959 roku. Przez pewien czas posługiwał się kilkoma pseudonimami oraz oryginalnym nazwiskiem. W swoich książkach doskonale łączy fakty z fikcją literacką.

Justin Richards jest brytyjskim pisarzem, autorem licznych powieści science fiction i fantasy, powieści kryminalnych dla dzieci i książek przygodowych dla młodzieży. Zanim na dobre zajął się pisarstwem pracował w przemyśle komputerowym. Fascynują go podróże w czasie i związane z tym paradoksy.

„Próba ognia” jest jedną z cyklu książek napisanych wspólnie przez Higginsa i Richardsa. Ten tandem autorów obiecuje wartką akcję i doskonałą rozrywkę. I faktycznie, autorzy mnie nie zawiedli...

Jade i Rich są bliźniakami. Mieszkają z matką, Sandrą, mają szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobietę potrąca auto i niestety Sandra umiera. Na pogrzebie matki dzieci spotykają dziwnego mężczyznę, który twierdzi, że jest ich ojcem. Muszą z nim zamieszkać. Któregoś dnia ojciec otrzymuje dziwny telefon i wychodzi z domu. Jade i Rich postanawiają go śledzić. Niespodziewanie Ojciec zostaje porwany. Od tej pory życie bliźniąt diametralnie się zmieniło.

Czy odnajdą dopiero poznanego ojca?
Czy pokonają Wiszyńskiego? Czy przeżyją?

„Próbę ognia” przeczytałam jednym  tchem. To wciągająca opowieść o tajnych misjach, trudnych wyborach, a także o zaufaniu do drugiego człowieka oraz o wartości rodziny. Jest to książka, w której dużo się dzieje, zdarzenia są nieprzewidywalne i zaskakują czytelnika na każdym kroku. Fabuła, choć początkowo wydaje nam się, że taki pomysł był wykorzystywany już kilka razy, jest świetnie rozwinięta i nie zgadza się z przewidywaniami czytelnika. Ja z niecierpliwością czekam na następne części!

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią strzelaniny, wartką akcję i opowieści o nastolatkach – bohaterach.

Annabeth, 13 lat

Dziękuję Wydawnictwu Wilga za możliwość przeczytania tej książki!


1 komentarz: