tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 10 lutego 2012

"Zośka" - Beata Waniek - recenzja


Autorką ostatnio przeczytanej przez mnie książki jest Beata Waniek.

Zośka to zwykła nastolatka, która niedługo skończy szóstą klasę. Ma dwie najlepsze przyjaciółki: Magdę i Agnieszkę, z którymi jest prawie nie rozłączna. Niestety do czasu, wszystko zmienia się kiedy Magda zaczyna spotykać się z Bartkiem. Jest on  dwa lata starszy od niej, dziewczyny widzą, że ten chłopak nic nie robi tylko pali, pije i ciągle zmienia dziewczyny.
Przyjaciółka Zośki całkiem traci dla niego głowę, nie widzi w jego zachowaniu nic złego. Nasza główna bohaterka postanawia dać  jej czas, uważa, że to chwilowe zauroczenie, a po za tym trzeba przyznać szczerze, zazdrości jej chłopaka. Ona sama też ma kogoś na oku. Całkiem fajnego i miłego kolegę z klasy, Patryka. Robi z nim projekt na konkurs z przyrody i nie ukrywa, że się z tego powodu bardzo cieszy. Wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, nawet Magda znajduje czas dla przyjaciółek... Ale szybko okazuje się, że tak  naprawdę chodzi jej tylko  o to, by dziewczyny dały jej "alibi" przed rodzicami, bo wybiera się z Bartkiem na całonocną imprezę. Zośka zgadza się ją kryć, ale  jak to w życiu bywa, prawda i tak musi wyjść na jaw, ponieważ Magda trafia do szpitala...

Co stało się z przyjaciółką Zośki?

Dowiecie się tego jeżeli przeczytacie tę książkę. Uważam, że jest ciekawa i wciągająca, tak jak inne pozycje z serii  "Nastoletnie problemy". Powieść jest bardzo krótka i szybko się ją czyta.  Polecam!

Carmen, 14 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Skrzat!2 komentarze:

  1. książka jest super bardzo polecam

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiałam podobną serię dla młodzieży "Ważne sprawy dziewcząt i chłopców". Książki tego typu, co "Zośka" chyba są ich swoistą kontynuacją :)

    OdpowiedzUsuń