tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 23 kwietnia 2012

"Błękitny księżyc" - Simon R. Green - recenzjaSimon R. Green – pisarz fantasy i science fiction. Pisać zaczął w 1973. Na rynku zadebiutował opowiadaniem Manslayer.

„Błękitny księżyc. Cz.1” opowiada historię księcia Ruperta, który wyruszył z zamku na rozkaz swego ojca, by zgładzić smoka. Jak się wkrótce okaże książę nie tylko nie zabił smoka, ale nawet przyprowadził go na zamek, jak również księżniczkę Julię, która zamieszkała razem z nim i jego starszym bratem - Haraldem, który ma zostać osadzony na tronie.

Po powrocie nasz książę dowiaduje się, że wieczny cień – Czarnobór, poszerza swoje granicę. Przed Rupertem więc nowe wyzwanie, musi ratować Leśne Królestwo. 

Czy Rupert podoła kolejnemu spotkaniu z Czarnoborem ?
Czy Książę Demonów to tylko postać z legend ?
Jakie niebezpieczeństwa zagrażają Leśnemu Królestwu ?

Powieść czyta się łatwo i szybko. Pojawia się tu dużo ciekawych postaci, które nieraz mogą zaskoczyć. Książka przypomina typową baśń: jest w niej smok, książę, królewna, magia, aczkolwiek jest to przedstawione w całkiem inny sposób.

Przypuszczam, że nikt nie wyobraziłby sobie tego tak, jak zostało przedstawione w tej książce. Polecam fanom fantasy i science fiction oraz tym, którzy szukają w książce relaksu. Zachęcam również do przeczytania drugiej części „Błękitnego księżyca”.

DeBestka, 15 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz