tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 16 maja 2012

"Bilbord" - Joanna Bujak - recenzja


 
Joanna Bujak, to młoda, polska pisarka, urodzona w 1977 roku w Bochni. Ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Jest autorką powieści Lista i Spadek oraz wielbicielką prozy Koontza i Mastertona.

Krzysztof mieszka w Kazimierzu Dolnym, razem ze swoją dziewczyną Elką i prowadzi dobrze prosperującą kwiaciarnię. Żyje spokojnie, dopóki nie pojawia się  jego dawny przyjaciel- policjant Feliks Pokorny. Od niego Krzysztof dowiaduje się, że z więzienia uciekł jego ojciec, który go katował, gdy był małym chłopcem. Od tego momentu zaczyna się seria brutalnych morderstw kobiet, a Krzysztofa nawiedzają straszliwe sny, po których na ciele mężczyzny pojawiają się rany.  Jakby tego było mało, do  kwiaciarni przychodzą straszliwe przesyłki...

Co zagraża Krzysztofowi i Elce?
Kto tak brutalnie zabił tyle kobiet?

Bilbord Joanny Bujak to bardzo wciągająca książka. Historia Krzysztofa poprowadzoną jest świetnie i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Seria tajemniczych morderstw jest co prawda ukazana bardzo brutalnie, lecz każdy czytelnik chce wiedzieć, co wydarzy się dalej, więc na pewno nikt nie odłoży tej powieści, dopóki nie pozna zakończenia. 
Książka bardzo dobra na upiorne wiosenne wieczory z burzą w tle. :)

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści. 
Grazia, 16 lat


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka2 komentarze:

  1. Trochę mi ta recenzja wygląda na sponsorowaną i jakoś nie koresponduje z powieścią ani z tytułem tego bloga. Jeśli to ma być lektura dla młodzieży, to współczuję... I tej młodzieży, i społeczeństwu, które taką chce wychować.

    OdpowiedzUsuń
  2. książka jest świetna, najpierw przeczytaj potem oceniaj,a poza tym czytając kryminały właśnie oczekujemy takiego dreszczyka, a tylko głupiec uczy się z takiej książki zachowania. Kryminały są po to aby podnieść napięcie, aby czytelnik się bawił, a ta lektura jest właśnie świetna.

    OdpowiedzUsuń