tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 14 maja 2012

"Koszmarny Karolek: Sekrety szkieletów" - Francesca Simon - recenzja


Francesca Simon spędziła dzieciństwo na plaży w Kalifornii. Potem studiowała historię i literaturę średniowiecza na uniwersytetach w Yale i Oxfordzie. Obecnie mieszka w Londynie. Kiedy nie pisze książek, publikuje recenzje teatralne oraz rekomenduje różne restauracje.

„Sekrety szkieletów” to kolejna książka Francesci Simon z serii „Koszmarny Karolek”. Znajdziecie w niej ciekawostki i informacje o ludzkim ciele, zwierzętach i o rekordach. Ciekawostki, które dotyczą nas samych i otaczającego świata są tu w większości wstrząsające, a nawet wzbudzające wstręt. Jednak czym byłaby książka o Koszmarnym Karolku bez tych wszystkich obrzydliwości i okropności? Tymi wiadomościami można zadziwić kolegów, a nawet swoich rodziców.

Książki nie trzeba czytać od początku do końca. Można „na wyrywki”. Śmiałam się przy niej często, bardzo mi się podobała.
Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, ale zanim sięgnięcie po tę książkę, zastanówcie się, czy naprawdę chcecie wiedzieć jak długie były włosy wyhodowane w uszach przez pewnego Hindusa albo ile decybeli miało najgłośniejsze odnotowane… beknięcie…

„Sekrety szkieletów” nie przypominają żadnej innej naukowej książki. I dobrze! Polecam Wam ją gorąco.

 Martyna, 12 lat

Za możliwość odkrycia wielu sekretów dziękuję Wydawnictwu Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz