tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 9 maja 2012

"Królowa Lata" - Melissa Marr - recenzja


Melissa Marr – autorka serii o mrocznym świecie wróżek. Jej pierwszą częścią jest „Królowa Lata”.

Siedemnastoletnia Aislinn urodziła się z przekleństwem. Jest Widzącą – podobnie jak jej babcia i matka, potrafi zobaczyć wróżki, dla zwykłych śmiertelników zazwyczaj niewidoczne. Musi to jednak ukrywać; gdyby wróżki dowiedziały się o jej „darze” mogłoby to oznaczać dla niej zgubę. Tymczasem Aislinn wzbudza zainteresowanie Króla Lata – jednego z władców wróżek – i nie ma to nic wspólnego ze Wzrokiem. Wróż po prostu szuka wśród śmiertelnych dziewczyn tej, którą mógłby przemienić w swoją Królową…

Wróżki z serii Melissy Marr mają mniej więcej tyle wspólnego ze skrzydlatymi istotkami przelatującymi od kwiatka do kwiatka, ile skrzące się osobniki ze „Zmierzchu” z wampirami. Tym razem jednak w tym dobrym znaczeniu. Ktoś, kto uznał, że wróżki = bajka dla dzieci, nie mógł być bardziej w błędzie.

Książka bardzo wciąga. Sama przeczytałam ją w jeden wieczór, bo nie mogłam się oderwać. Postacie są doskonale nakreślone, mamy zarówno zwykłych nastolatków, np. Setha, jak i nieludzkie istoty – wróżki. Oba światy przeplatają się ze sobą, co może dostrzec wyłącznie Aislinn. Fabuła rozwija się we wzorowy sposób, im bliżej końca, tym bardziej wzrasta napięcie. Poruszany jest również pewien problem – czy namiętność jest tym samym co miłość?

Zdecydowanie jest to porywająca historia, którą polecam każdej nastolatce nie stroniącej od magii i romansu w jednym! I oczywiście czekam na kolejne tomy!

Rachel, 14 lat i 365 dni ;)

Naszej Księgarni dziękuję za to, że mogłam się przenieść w inny wymiar!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz