tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 14 lipca 2012

"Duchy w teatrze" - Ewa Karwan - Jastrzębska - recenzja

Duchy w teatrze - Karwan-Jastrzębska Ewa
Ewa Karwan - Jastrzębska jest znaną autorką powieści dla dzieci i młodzieży. Jedną z jej publikacji książkowych jest powszechnie znany i lubiany “Miś Fantazy”. 
 
“Duchy w teatrze” to książka dla młodszych czytelników, która opowiada o trójce dzieci, uczniów warszawskiego gimnazjum. Podejmą oni próbę zmienienia biegu historii dramatu Szekspira “Romeo i Julia”. Ale czy to takie łatwe?

W warszawskim teatrze, w którym odbywają się przygotowania do wystawienia sztuki Szekspira, zaczynają straszyć duchy. Rozwikłania tej zagadki podejmuje się trójka przyjaciół, która w tajemniczy sposób trafia do Werony, włoskiego miasta, w którym rozgrywa się akcja dramatu “Romeo i Julia”. Cała trójka postanawia zmienić bieg tej historii i sprawić, by miłość, która połączyła bohaterów nie skończyła się tragicznie.

“Duchy w teatrze” to znakomita propozycja dla młodych Czytelników. Jest to książka ciekawa, a zarazem pouczająca. Najmłodszy Czytelnik odnajdzie w niej dużo zabawy, a zarazem pozna losy tragicznych kochanków z szekspirowskiej sztuki.

Polecam ;)
Iza, 16 lat

Wydawnictwu Egmont dziękuję za uroczą historię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz