tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 lipca 2012

"Hokus - Pokus" - Paul Kieve - recenzja


Autorem książki pt. ,,Hokus-Pokus: opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach’’ jest Paul Kieve, iluzjonista, autor efektów specjalnych do Harrego Pottera i nauczyciel magii Daniela Radcliffa.

HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach. - Paul KieveMłody magik dumny ze swojego występu, no cóż, trochę się przechwala, a kto postanawia pokazać mu jego miejsce…? Sami wielcy mistrzowie iluzji. Pojawiają się i znikają, czytają w myślach i …wiele wiele więcej. 

Sekrety największych sztuczek magicznych są zawarte w  tej jednej niepozornej książce. Czy chcesz zadziwić mamę, tatę oraz babcię i dziadka na dokładkę? Co powiesz na odpadającą nogę? Albo może lewitacja? 

Autor zdradza tajemnice pilnie strzeżone, znane dotąd nielicznym. Kiedy przed młodym chłopakiem z Londynu odsłaniają tajemnice: C. Alexander, prof. Hoffmann, Lafayette, David Devant, Servais le Roy, Ling Soo a nawet Ionia, Ty przyglądasz się temu ,,zza kart książki’’. Możesz poznać sekret znikania osła, czytania w myślach, lewitacji itp.

Bardzo podobały mi się obrazki, bo były często zabawne i dopełniały opowieść, a także dokładne opisy, jak wykonać sztuczkę. Na końcu każda z nich była dokładnie opisana z wyszczególnieniem, co jest do niej potrzebne.

Fajna, niewymagająca lektura, idealna na wakacje, kiedy jest dużo czasu na ćwiczenie sztuczek. Napisana łatwym i prostym językiem, szybko i miło się ją czyta.

 Serdecznie polecam
Kataleja, 14 lat

Za odkrycie tajników magii dziękuję Wydawnictwu Telbit.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz