tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 lipca 2012

„Księżniczka i wszy” - Ewa Ostrowska – recenzja

Księżniczka i wszy - Ewa Ostrowska  
Ewa Ostrowska jest polską pisarką i dziennikarką mającą na swoim koncie bardzo dużo książek. Pisze zarówno opowiadania obyczajowe jak i kryminały oraz thrillery. Najwięcej jednak napisała książek dla dzieci i młodzieży.


„Księżniczka i wszy” to krótkie opowiadanie o nastoletniej dziewczynie, która razem z rodzicami przeniosła się na wieś do babci. Joasi bardzo nie podoba się to miejsce, a w szkole zawsze uważa się za lepszą, bo jest z miasta. Koleżanki strasznie jej nie lubią. Pewnego dnia pielęgniarka chce sprawdzić czystość dziewczynek. Joasia zwana również księżniczką jest z siebie bardzo zadowolona, ponieważ akurat tego dnia porządnie się umyła i założyła najlepsze rzeczy. Okazuje się jednak, że ma wszy. Nie mogąc się z tym pogodzić postanawia zwalić całą winę na jedną z koleżanek. Robiąc to nie wie, że pakuje się w kłopoty...

Jest to mądra książka o tym, że pozory często mylą. Nikogo nie powinno się oceniać po wyglądzie. Ta opowieść podobała mi się, ponieważ autorka bardzo dobrze przedstawiła naturę głównej bohaterki i opisała jej uczucia.

Jest to książka, którą mogę polecić wszystkim nastolatkom, bo opowiada o sprawach ważnych i trudnych, które spotykają każdego z nas.

                                                                                                                  Lampart, 15 lat

Za pouczającą historię dziękuję Wydawnictwu SkrzatBrak komentarzy:

Prześlij komentarz