tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 25 sierpnia 2012

"Czasami warto umrzeć" - Lee Child - recenzja


Lee Child to brytyjski pisarz, od 1998 roku mieszkający w Nowym Yorku. W 1997 roku ukazała się jego pierwsza powieść: Poziom śmierci. Zapoczątkowała ona serię thrillerów z  Jackiem Reacherem w roli głównej - byłym żandarmie wojskowym
Inne tytuły serii L.Childa to: Wróg bez twarzy, Podejrzany, Jednym strzałem, 61 godzin oraz Jutro możesz zniknąć. W 2013 roku ukaże się: Ostatnia sprawa oraz Poszukiwany.

Czasami warto umrzeć - Lee ChildJacka - autostopowicza oraz byłego żołnierza,  samochód wysadził na środku niezaludnionego okręgu rolniczego w stanie Nebraska. Celem jego podróży jest Wirginia. Postanowił jednak, że zatrzyma się w motelu Apollo Inn. W środku spotyka nietrzeźwego lekarza, którego wzywa pacjentka, lecz on w takim stanie nie może prowadzić samochodu

Jack razem z lekarzem jadą do Eleonor pobitej przez swojego męża Setha Duncana. Seth razem ze swoim ojcem Jacobem oraz Jasperem i Jonasem Duncanem terroryzują mieszkańców małego miasteczka. Założyli firmę transportową, od której uzależnieni są ludzie tego okręgu oraz przemycają przez granice bardzo cenny dla nich towar. 

Gdy Jack spotka się z Sethem zaczną się prawdziwe kłopoty. Do miasteczka przyjedzie sześciu podejrzanych gangsterów, którzy za cel mają Jacka. W dodatku Jacka trzyma tam tajemnicza sprawa zaginięcia ośmioletniej dziewczynki, córki jednej z mieszkanek miasteczka.  

Książka Lee Childa "Czasami warto umrzeć" jest bardzo dobrze napisanym thrillerem. Wciąga od pierwszej do ostatniej strony i w dodatku cały czas trzyma w napięciu, zmuszając do nieprzerwanego czytania. 

Polecam ją każdemu kto lubi thrillery i kryminały, a sama czekam na następne przygody Jacka Reachera.

Grazia, 16 lat

Za możliwość poznania Jacka Reachera dziękuję Wydawnictwu Albatros.

1 komentarz:

  1. Mnie nie trzeba namawiać na kolejną lekturę spod pióra Lee Childa, a Jack Reacher jest jednym z moich najbardziej ulubionych postaci. Więc mogę tylko za Tobą polecić i tę książkę.

    OdpowiedzUsuń