tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

"Gra" - Krystyna Kuhn - recenzja


Gra - Krystyna KuhnKrystyna Kuhn urodziła się w 1960 roku w Würzburgu. Obecnie mieszka w okolicach Frankfurtu nad Menem. Przez wiele lat zajmowała się redakcją książek. Jej powieści Pułapka Królewny Śnieżki i Trutka Śpiącej Królewny stały się bestsellerami, tak jak i Gra, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Telbit.

Julia i jej brat Robert wyjeżdżają do college'u w Grace, położonego w Kanadyjskich Górach Skalistych. Wszyscy z pierwszego roku są zaproszeni na odlotową imprezę w chacie, w środku lasu, nad jeziorem. Wtedy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Brat Julii widząc skaczącą  do wody dziewczynę, spieszy jej na ratunek, lecz nie ma po niej nigdzie śladu. W dodatku wokół uczelni jest wiele tabliczek ostrzegawczych, a Google nie znajduje tajemniczej doliny w swoich mapach.

Gra to pierwszy tom serii Dolina, serii  o tajemniczym miejscu oddalonym od najbliższego miasta aż o dwie godziny jazdy samochodem. 

Książkę czyta się bardzo szybko i dobrze. Wiele wątków pozostaje nierozwiązanych, dlatego czytelnik czeka na następną część z zapartym tchem. 

Polecam książkę każdemu, kto lubi mroczne i tajemnicze historie.

                                                                                              Grazia, 15 lat

Za chwile oderwania od rzeczywistości dziękuję Portalowi Zbrodnia w Bibliotece!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz