tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 23 sierpnia 2012

"Krąg ziemi" - Chris Bradford - recenzja„Czas pędzi jak wiatr. Chwytaj go, kiedy możesz.”

Książka z cyklu Młody Samuraj pt. „Krąg ziemi” Chrisa Bradforda opowiada historię nastoletniego samuraja Jacka, który stracił rodzinę i przyjaciół w walce ze Smoczym Okiem. 

Chłopak jest dobrze wyszkolony, umiejętnie posługuje się bronią i zna najlepszą technikę władania mieczami – Dwoje Niebios, której nauczył go jego wielki mistrz. Jednak, kiedy Jedyna Szkoła Dwojga Niebios przestaje istnieć, musi uciekać z Japonii. Nie jest to proste, gdyż tęskni za swoją kilkuletnią siostrą Jess i chce ją jak najszybciej zobaczyć. 

Ścigany przez samurajów szoguna, trafia w ręce wielkiego mistrza soke, który pokazuje mu wioskę ninja, a tam zgłębia tajniki walki mieszkańców. Na swej drodze młody samuraj spotyka wiele przeciwności losu, ale dzięki niesamowitej odwadze, sile i oddanym przyjaciołom udaje mu się uciec z rąk bezwzględnych samurajów. Musi jedynie zdecydować, czy pozostanie wierny samurajom, czy poświęci się ninja, którym tak wiele zawdzięcza…

Książka nie tylko dla chłopców, ale także dla dziewczyn. Bardzo łatwo się czyta, a wątek Jacka i Miyuki ubarwia całą tę historię i sprawia, że na twarzy pojawia się przebłysk rozbawienia. Przy okazji można nauczyć się wielu japońskich zwrotów i poznać kilka ciekawych obyczajów. 

Polecam ; )
Czarna, 16 lat

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz