tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 14 września 2012

"Kiedy dzieje się cud" Robert J. Wiersema - recenzja

Robert J. Wiersema to kanadyjski pisarz, który karierę rozpoczął jako recenzent w “Vancouver Sun” oraz “Globe and Mail”. ”Kiedy dzieje się cud” to jego debiutancka powieść, która od razu zyskała rzesze fanów w wielu krajach.


Sherry to trzylatka, która ma wszystko czego potrzebuje małe dziecko: dom i kochających rodziców. Jednak jedno wyjście do centrum handlowego zmienia wszystko. Dziewczynka zostaje potrącona przez samochód i zapada w śpiączkę. Lekarze początkowo nie dają jej najmniejszych szans na przeżycie i chcą ją odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Matka dziewczynki, Karen, jest zrozpaczona i nie może się pogodzić z tym faktem. Sherry jest dla niej najważniejszą osobą w życiu i zrobiłaby wszystko, aby ja uratować. 

Kobieta jednak po pewnym czasie zdała sobie sprawę, że dla jej córki nie ma już ratunku i, wraz z mężem, wyraziła zgodę na odłączenie dziecka od aparatury. Wtedy wydarzył się pierwszy cud...


“Kiedy dzieje się cud” to poruszająca powieść o cierpieniu i niegasnącej nadziei, która podtrzymuje ludzi na duchu i nie pozwala na pogrążenie się w bezkresnej otchłani. Robert J. Wiersema w znakomity sposób wykreował bohaterów, którzy zmagają się z przeciwnościami losu i wierzą, że wkrótce nadjedzie lepsze jutro. 

Polecam tę książkę każdemu. Jest to lektura, która uważnego Czytelnika skłoni do refleksji i da cenne wskazówki dotyczące życia.

Iza, 16 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz