tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Narty Kapitana Scotta" - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzja


„Narty Kapitana Scotta” to bogato ilustrowana książeczka dla dzieci, wydana przez Wydawnictwo Jedność. Jej autorami są Gerry Bailey i Karen Foster. Zdecydowałam się sięgnąć po nią ze względu na ciekawe, kolorowe ilustracje oraz formę w jakiej została wydana.

Narty kapitana ScottaOtóż, książka składa się z dwóch przeplatających się części.

Pierwsza z nich, to historia małych urwisów: Hesi i Darka. Co tydzień po otrzymaniu kieszonkowego od rodziców, wybierają się na Bazar Różności, gdzie spotkać można takie indywidualności jak: Pan Papierniak prowadzący antykwariat, Pani Krysia ze straganu z kostiumami, Pan Kazio- fryzjer czy też Pan Bibelot. 

Ten ostatni zajmuje się prowadzeniem stoiska z „Różnościami”. Nie są drogie, i może właśnie to przyciąga tutaj dzieci, zawsze gotowe do wysłuchania jakiejś niezwykłej historii związanej z wybranym przez siebie przedmiotem, a raczej osobą do której należał.

Druga część jest nieco bardziej „naukowa” i z pewnością zainteresuje nawet dorosłych czytelników. Przedstawiona jest w niej postać historyczna i opowieść która się z nią łączy.

W tym tomiku serii „Tajemnice słynnych ludzi” poznajemy Kapitana Scotta, o którym mimo wielkich dokonań zapewne słyszało niewielu z Was. Zatem, aby nie zdradzić zbyt wiele mogę powiedzieć tylko, że jego historia ściśle wiąże się z Antarktydą oraz biegunem południowym, był bowiem… badaczem.

Zachęcam do lektury, zwłaszcza z młodszym rodzeństwem - każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Ania, 15 lat

Za kolejną książeczkę serii dziękuję Wydawnictwu Jedność.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz