tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 19 września 2012

"Sprawa Rembrandta" - Daniel Silva - recenzja


Daniel Silva jest jednym z najlepszych autorów powieści szpiegowskich. Napisał kilkanaście książek, większość z nich o Gabrielu Allonie. ,,Sprawa Rembrandta” to jedna z ostatnich opowieści o nim.

Sprawa Rembrandta - Daniel Silva Po wielu latach pracy w Izraelskim wywiadzie, Gabriel Allon postanawia, wraz ze swoją żoną, zaznać wypoczynku wśród spokojnych wzgórz Kornwalii. Samotność jednak nie była im dana. Wydarzenia, wskutek których doszło do morderstwa, sprowadzają do nich znajomego marszanda sztuki z propozycją nie do odrzucenia.

W międzyczasie dochodzi do morderstwa konserwatora, zajmującego się obrazem Rembrandta i kradzieży płótna. Dzieło holenderskiego mistrza okaże się skrywać w sobie tajemnice nie wyciągnięte dotąd na światło dzienne i łączyć historie ludzi, pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego. Odkryje sekrety misternie skrywane przez wiele lat i pokaże do czego ludzie są zdolni dla pieniędzy.

Gabriel Allon po raz kolejny będzie musiał powiązać ze sobą splot niezrozumiałych wydarzeń, które poprowadzą go przez Amsterdam i Buenos Aires. Pokażą one, że obraz Rembrandta skrywa niebezpieczną tajemnicę
.
"Sprawa Rembrandta" jest wielowątkową, zręcznie i ciekawie napisaną powieścią, pokazującą sprawę zaginionego dzieła mistrza z wielu, interesujących perspektyw. Opowiada jak obraz pokierował działaniami ludzi, by uwolnić się z zapomnienia i uhonorować pamięć tych, którzy dla jego historii stracili wiele.
                                                                                                                                                             Polecam,                                                                                                                    Karolina, 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Muza.


1 komentarz: