tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 9 listopada 2012

"Dom z marzeń" - Debbie Macomber - recenzja


Debbie Macomber jest pisarką urodzoną w 1948 roku w Waszyngtonie. Jednak nie od zawsze uprawiała ten zawód. Swoją karierę literacką rozpoczęła jako pełnoetatowa matka i dopiero po urodzeniu czwórki dzieci zajęła się pisarstwem. Nie zrezygnowała ze swojego marzenia jakim jest tworzenie, pomimo zmagań z dysleksją. Słynie przede wszystkim z twórczości skierowanej do kobiet. Otrzymała wiele nagród (między innymi jest laureatką Quill Award of Romance).
Dom z marzeń - Debbie Macomber 
Książka pod tytułem „Dom z marzeń” składa się z wielu historii miłosnych, które się wzajemnie łączą. Wszyscy bohaterowie są bowiem mieszkańcami małego, prowincjonalnego miasteczka Cedar Cove. Jednak Zatoka Cedrów nie zapewnia ludziom anonimowości, intymności przeżywania uczuć oraz wzlotów i upadków. 

Jedną z postaci jest powszechnie szanowany pastor Dave Flemming. Jednak ulega on słabościom i nie jest istotą doskonałą – jest zwykłym człowiekiem. Sytuacja rodzinna wymyka się spod kontroli i przeżywa kryzys małżeński. Czy możliwe jest, aby zdradzał żonę, która pragnie jego uwagi za wszelką cenę? 

Tymczasem szeryf Troy zgodnie z powiedzeniem „stara miłość nie rdzewieje” toczy bój o uczucie Faith, z którą dwukrotnie nie udało mu się zbudować trwałego związku.

Jednak życie nie jest usłane różami, o czym świadczy ciężka choroba sędziny Olivii. Walka z rakiem wpływa nie tylko na jej życie, ale również jej bliskich. 

Pomiędzy dwojgiem wyalienowanych ze społeczeństwa nastolatków zaczyna rodzić się pierwsze młodzieńcze uczucie.

Każda historia miłosna przedstawiona w książce jest inna, niepowtarzalna. Język jest prosty, przystępny dla każdego. Momentami opisy są zbyt długie i niepotrzebnie przeciągają akcję. Mimo to z chęcią sięgnę po inną pozycję tej autorki. Debbie Macomber udowadnia, że należy spełniać marzenia mimo przeciwności losu jakimi była jej dysleksja. 

Gorąco polecam zwłaszcza dziewczynom i paniom o ogromnych pokładach wrażliwości i empatii!

Papaja,17 lat

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu MIRA.

1 komentarz:

  1. To autorka ,która pisze ciepłe książki dla spragnionych takiej literatury kobiet/być może nie tylko dla kobiet!/Chętnie sięgam po jej ksiązki w trudnych dla siebie momentach-pomaga!

    OdpowiedzUsuń