tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 listopada 2012

"Preludium brzasku" - Tracie Peterson - recenzja


„Preludium brzasku” to obyczajowa powieść Tracie Peterson autorki ponad osiemdziesięciu tytułów, z których większość stała się bestsellerami.

Preludium brzasku - Tracie Peterson Główną bohaterką tej historii jest Lydia – wdowa po mężu tyranie, którego poślubiła nie z własnej woli, w wieku szesnastu lat. Kiedy więc  mężczyzna umiera, kobieta odczuwa ulgę. Pragnie rozpocząć nowe życie, z dala od przeszłości, przemocy, okrutnych pasierbów i spadku, którego stała się pełną posiadaczką. 

Wyrusza potajemnie w podróż, a jej celem jest dziewicza Alaska, dopiero od niedawna należąca do Ameryki. To właśnie tam chce uleczyć swą udręczoną duszę, kontemplując piękno przyrody i prowadząc proste życie wraz ze Zereldą - swoją ciotką i jedyną bratnią istotą, jaka jej została. Nie wie jeszcze, że los planuje dla niej całkiem inną przyszłość...


„Preludium brzasku” to pełna nadziei, miłości i ciepła opowieść o stawianiu czoła przeciwnościom losu, walce o najbliższych, troskliwości, ale także o ludzkim okrucieństwie, podłości i żądzy zysku. Największym urokiem tej książki są opisywane krajobrazy, które w niezwykły sposób odzwierciedlają piękno Alaski. Mnie do tej powieści zachęciły tytuł i piękna okładka, a potem przekonałam się jak trafny był to wybór. 
Serdecznie wszystkim polecam!
                                                                                     Enchanté, 17 lat.

Za rewelacyjną powieść dziękuję Wydawnictwu WAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz