tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 8 listopada 2012

"Z Hajerem na kraj Indii" - Mieczysław Bieniek - recenzja


Z Hajerem na kraju Indii to druga, ale opisująca pierwszą podróż po Indiach Mieczysława Bieńka- tytułowego Hajera, powieść.

Z Hajerem na kraj Indii - Mieczysław BieniekCzytając ostatnią książkę tego autora - „Hajer jedzie do Dalajlamy” podróżowaliśmy po Indiach, a przyświecał nam jeden, najważniejszy cel: poznać politycznego i duchowego przywódcę Tybetańczyków.

Teraz mamy okazję poznać wrażenia z innych, późniejszych wypraw do Indii i krajów ościennych Mieczysława Bieńka. Czy można całkowicie bez przygotowania, bez znajomości języków odbyć niesamowitą podróż po Indiach? Okazuje się, że tak! Mimo braku pieniędzy Hajer zwiedził wszystko to, co powinien zobaczyć w Indiach każdy szanujący się podróżnik, a oprócz tego zobaczył też coś jeszcze ważniejszego - ludzi. Podobnie jak w poprzedniej części tej opowieści - to oni są tu najważniejsi. Mieczysław Bieniek stara się zrozumieć to, jak  wygląda życie w kraju o kulturze zupełnie różnej od naszego. Zobaczymy tu zatem wiele zdjęć i dowiemy się wiele, nie o sławnych zabytkach, ale o ludziach - innych podróżnikach oraz tubylcach.

Razem z autorem przeżyjemy wiele niesamowitych przygód, które zostały przytoczone z poczuciem humoru. Ta książka z pewnością poprawi nam humor w ponury dzień :) Polecam zarówno tę część, jak i poprzednią. Kolejność czytania dowolna!

Ania, 15 lat
Za ciekawą pozycję dziękuję Wydawnictwu Annapurna.

2 komentarze:

  1. Indie to ciekawy kraj - lubię o nich czytać

    OdpowiedzUsuń
  2. Hajer super! Zainteresowanym Indiami polecam też ksiazke i fanpage pod tym samym tytulem "Namaste! Po prostu Indie" A.Ostojska

    OdpowiedzUsuń