tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 16 stycznia 2014

„The Beatles” - Hunter Davies - recenzja

Są takie chwile, kiedy każdy zastanawia się jak to jest być sławnym, znanym przez wszystkich. Pragnie, by wszyscy go lubili, chce modnie się ubierać, mieć dużo pieniędzy. W takich momentach człowiek myśli, że to takie proste, beztroskie życie. Jednak pozory mylą i można się o tym przekonać czytając „The Beatles” Huntera Davies’a. Jest to jedyna autoryzowana biografia niesamowicie popularnego w latach 60 – tych zespołu rock and roll’owego o nazwie The Beatles.

The Beatles - Hunter DaviesIch historia rozpoczyna się w Liverpoolu, gdzie się urodzili. John, Paul, George i Ringo nie od zawsze byli jedną ekipą. Zaczęło się od zespołu The Quarrymen. Jego członkami byli kumple Hojna ze szkoły. Pewnego popołudnia jeden z nich przyprowadził Paula. To był ten dzień, kiedy drogi Lennona i McCartneya zeszły się. Później najnowszy ich nabytek przyprowadził Georga. Każdemu wydaje się, że jeszcze Ringo i już Beatlesi, a to nie tak. Grał on wtedy w innym zespole. Z The Quarrymen przeszło w The Moondogs. Grali tak przez pewien czas, ale nie mieli perkusisty. Pewnego wieczoru na występie w klubie Casbah poznali syna właścicielki Peta’e Best’a i wzięli go na perkusję. Nabyli też nowego basistę Stu Sutcliffe’a. 

Stawali się coraz bardziej znanym zespołem w Liverpoolu i grali w tamtejszym klubie The Cavern. Allan Williams zaproponował im występ y w Hamburgu w tamtejszych klubach. Chłopcy oczywiście się zgodzili. Grali tam jakiś czas. Stu zdecydował się tam zostać i wziął ślub z Astrid ich fotografką, ale po kilku latach tragicznie zmarł. W zespole nazwanym już The Silver Beatles zostali John, Paul, Geogre i Peta. Później jeszcze raz pojechali do Hamburgu w tym składzie, ale potem wróciły czasy The Cavern. Jednak znalazł się ktoś, kto zajął się nimi, podniósł ich popularność i zmienił ilość wydanych piosenek. Nie powiem, kto to był. Dowiedz się sam czytając tę książkę, a jeszcze wiele innych rzeczy się rozwiąże, na przykład sprawa z Ringo.

Ta biografia jest niesamowita, pełna humoru i odkrywająca wszystkie sprawy dotyczące tych czterech chłopaków. Zachęcam do jej przeczytania wszystkich fanów zespołu The Beatles, ale nie tylko. Książka ta na 576 stronach pokazuje odmienność charakteru każdego z nich i ich zainteresowania, nie tylko muzyczne. Warto też trochę czasu poświęcić na wspomnienia fotograficzne, bardzo podnoszące wartość tej publikacji.

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.


Polecam

Monia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz