tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 marca 2014

"Nie odchodź" - Lisa Scottoline - recenzja

Lisa Scottoline to autorka licznych bestsellerów. Jej książki zostały do tej pory wydane w nakładzie trzydziestu milionów egzemplarzy w trzydziestu dwóch krajach.

Nie odchodź - Lisa ScottolineMike to lekarz pediatra, który służy na misji w Afganistanie. W domu czeka na niego jego ukochana żona- Chloe i malutka córeczka- Emilly. Gdy Mike odlicza dni do powrotu do kraju, spada na niego wstrząsająca informacja- jego żona nie żyje. Po powrocie do kraju Mike musi zorganizować pogrzeb swojej ukochanej żony, ale także znaleźć opiekunkę swojej córeczki. 

Wtedy to pomoc niesie mu siostra Chloe- Danielle, która razem z mężem decyduje się zaopiekować córką Mike’a, aż do jego powrotu z misji. Za sprawą nieszczęśliwego wypadku Mike wcześniej wraca do kraju. Odkrywane przez niego tajemnice o jego żonie, przerażają go i szokują. Zaczyna zastanawiać się czy tak naprawdę znał swoją żonę. Teraz tylko żyje dla swojej córeczki Emilly. Lecz wraz z powrotem do kraju problemy Mike’a się nie kończą.


Książka Lisy Scottoline "Nie odchodź" to pierwsza książka tej autorki z jaką się spotkałam, ale wiem już, że nie będzie ostatnią. Historią Mike’a można by obdzielić wiele osób, a tak to on sam musi zmagać się z przeciwnościami losu, które piętrzą się z dnia na dzień. Jest to wzruszająca historia o śmierci, bólu, żalu, stracie wszystkiego, co się do tej pory miało. Powieść ukazuje prawdziwe życie żołnierza, który nie tylko walczy za kraj, ale także cierpi, tęskni i kocha. 

Książka Nie odchodź wiele razy mnie wzruszała. Historia Mike’a jest opowiedziana w sposób, który na pewno nie zanudzi, ale zaciekawi tak, że nie będziesz w stanie jej odłożyć.  W wielu fragmentach książka zmusza czytelnika do przemyśleń. Czas poświęcony na przeczytanie tej wspaniałej powieści to na pewno nie był zmarnowany czas. Teraz z wielką chęcią sięgnę po następne książki tej autorki. Wielkim plusem są pytania do dyskusji zawarte na ostatnich stronach książki. Dzięki nim każdy może spokojnie przyswoić sobie tę lekturę, ale także ciekawie podyskutować o niej z innymi czytelnikami.  Kolejnym plusem jest okładka, która według mnie zaciekawia, ale największą zaletą oczywiście jest treść tej książki.


Grazia, 17 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz