tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 6 marca 2014

"Ogrody marzeń" - Erica James - recenzja

Erica James to jedna z najlepszych brytyjskich autorek powieści obyczajowych. Za "Ogrody marzeń" otrzymała w 2006 nagrodę Romantic Novel of the Year.

Ogrody marzeń - James EricaJest to ciekawie opowiedziana historia grupy ludzi, o innych charakterach i zwyczajach, lecz o jednej pasji. Każdy z nich przeżywa rozczarowania i radości a wspólnym rozdziałem w ich życiu okazuje się... klub ogrodniczy.

Ekscentryczny Mac, jego nieśmiały bratanek Conrad, próbująca ratować swoje małżeństwo Helen, jej mąż Hunter, rozpieszczona i przebiegła Savannah, zauroczony nią Orlando i jego przyjaciółka Lucy, jadą na wycieczkę do słonecznych Włoch, nad jezioro Como.
Spokojna z pozoru wyprawa okazuje się dla wszystkich testem miłości i przyjaźni...

Czy Lucy wybaczy swojemu ojcu, który zostawił ją gdy była mała?
Jakie relacje połączą Helen i Conrada?

Odpowiedzi poszukajcie sami...

Muszę przyznać, że książka stanowiła dla mnie miłe zaskoczenie. Dzięki odpowiednio dobranym, kontrastującym ze sobą postaciom, powieść ma ciekawą fabułę, skonstruowaną tak, aby każdemu się spodobać. Trafia w serca czytelników poprzez delikatną, ale czasem uszczypliwą nutkę ironii i humoru, której brakowało w "Rajskim domku".

Myślę, że jest to książka godna przeczytania, miła dla serca i w pewnych momentach dająca do myślenia. Miłośnikom gatunku na pewno się spodoba.


Zachęcam do przeczytania, 
Nika, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz