tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 marca 2014

"Pyszne 25. Nowa porcja przepisów" – Anna Starmach – recenzja

Pyszne 25. Nowa porcja przepisów
„Pyszne 25” to już druga tego typu książka Anny Starmach. Autorkę znamy z programów: Master Chef, Dzień dobry TVN oraz Pyszne 25 w TVN Style. Właśnie z tego ostatniego pochodzi większość przepisów zamieszczonych w książce. 

Warto także wspomnieć, że Anna Starmach jest absolwentką francuskiej szkoły Le Cordon Bleu oraz że odbyła staże w słynnych europejskich restauracjach. Mamy więc do czynienia z prawdziwą wirtuozką smaku. Jesteście ciekawi, co tym razem nam zaproponuje?

Głównym założeniem książki, co z resztą wynika z jej tytułu jest to, że każde danie ma określony limit 25 złotych wydanych na składniki i 25 minut poświęconych na przygotowanie. Taka książka jest idealna w dzisiejszej, zabieganej rzeczywistości. Dzięki takim przepisom każdy będzie w stanie przygotować sobie smaczny posiłek za 25 złotych i w bardzo krótkim czasie. Co ważne, przygotowanie nie wymaga wielkiego talentu kulinarnego. Anna Starmach proponuje nam kolejną porcję 70 przepisów, zatem, do dzieła!

Książka podzielona jest na trzy części – dania na słono, na słodko i niezbędnik, czyli zbiór kilku praktycznych porad. W części pierwszej zamieszczone są przepisy na sałatki, przekąski, zupy a nawet dania główne. Druga część poświęcona jest daniom na słodko, ta właśnie okazała się dla mnie najbardziej interesującą. Przepisy na szybkie w wykonaniu deserki, jak widać - wcale nie muszą być banalne.

Szczególnie spodobały mi się pomysły Ani na muffinki dyniowe, oraz czekoladowe z chili. Upiekłam już te drugie i zniknęły w trzy godziny! Teraz tylko kupić składniki na kolejne słodkości i do dzieła. To oczywiście nie wszystkie pyszności, które proponuje nam autorka. Wśród tych 30 przepisów każdy jest wyjątkowy i zapowiada się smacznie, mam ochotę przetestować przynajmniej kilka spośród nich.

Wam również życzę inspiracji i miłych 25 minut spędzonych w kuchni. Smacznego! 


Lucienne, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz