tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 10 marca 2014

"Ranczo" - Robert Brutter, Jerzy Niemczuk - recenzja

Ranczo - Jerzy NiemczukZwyczajna wieś, a jednak ciekawiej niż w mieście. Wilkowyjska ludność to niby zwykli ludzie, ale z temperamentem. Więcej na temat tej gminy i jej ludności dowiesz się czytając książkę pt.:”Ranczo” Roberta Buttera i Jerzego Niemczuka. Jest to powieść obyczajowa ukazująca intrygi i pomysłowość Polaków mieszkających na wsi

Amerykanka Lucy przyjeżdża do Polski, by sprzedać dworek w Wilkowyjach przepisany jej w testamencie przez prababcię. Niestety nie zna się na cenach w rodzinnym kraju. Wójt gminy chce od niej kupić dworek za niesamowicie niską cenę. Na szczęście młoda Amerykanka decyduje się zamieszkać w starym domu i zostać w Polsce. Pomaga jej Kusy, lubiący sobie popić, pomocnik prababci Lucy. 

Dziewczyna remontuje dwór jednak jest to bardzo trudne, gdyż mocno zdenerwowany wójt Kozioł za wszelką cenę chce go zdobyć dla swojej córki. Amerykanka z pomocą Kusego odkrywa zamiary "wykurzenia" jej z domu. Znajduje pracę w szkole, jako nauczycielka angielskiego, ale i w tej sprawie wójt staje jej na drodze i musi prowadzić lekcje na plebani. Jeśli chcesz poznać dalsze losy Lucy, koniecznie sięgnij po tę książkę. Jest to powieść napisana na podstawie serialu „Ranczo”.

Niesamowita, śmieszna i strasznie wciągająca, tak można krótko opisać książkę „Ranczo”. Zaskakująco przedstawia przebiegłość ludzi nawet na tak małej wsi jak Wilkowyje. Szczerze polecam i chętnie sięgnę po koleją część, jeśli zostanie wydana. Po książce trzeba też oglądnąć serial.;)

Polecam

Monia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz