tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 11 marca 2014

"Wyspa Kryształowa" - Miriam Adesanya - recenzja

Wyspa Kryształowa - Miriam AdesanyaScott to mały, sześcioletni chłopczyk o niewiarygodnej osobowości. Niezwykle inteligentny, z dużą wyobraźnią i dobrymi rodzicami, którzy pozwalają mu na samodzielny rozwój. Róża i Michał zostawiają syna pod opieką przyjaciela Tomasza. Chłopiec znajduje tajemniczy kufer, o równie niezwykłej zawartości. 

Co w nim jest? 
W jaki sposób znalazł się on w rękach chłopca? 

Odpowiedzi  na te pytania znajdują się w ,,Wyspie Kryształowej’.

Według mnie to książka zupełnie wyjątkowa. Nie ma w niej za wiele akcji. Więcej znaleźć można opisów tytułowej wyspy czy życia małego Scotta. Jedno tylko, co mnie nieco ,,zakłuło’’ w oczy, to byli… Chyba zanadto idealni bohaterowie. Dla mnie było to zbyt fantastyczne wyobrażenie współczesnej rodziny, zbyt niemożliwe jak na dzisiejsze czasy. 

Poza tą drobną "usterką", książka mi się podobała. Bardzo tajemnicza, pobudza wyobraźnię czytelnika, co jest dla mnie dość niespotykanym zjawiskiem. Nie wszystko podane jest na tacy, zwłaszcza sama końcówka jest bardzo zagadkowa. Dodatkowo kolorowe i pomysłowe ilustracje na początku każdego rozdziału rozbudzają wyobraźnię. 

Generalnie, uważam iż to niezwykła książeczka (98 stron), warta przeczytania. 

Polecam!

Katia, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

1 komentarz: