tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

"Kim jesteś, Sky?" - Joss Stirling - recenzja

" Welcome to the world of the Savants - people with extraordinary mental powers. Their destiny is to seek their other half, their soulfinder."
 - Blog Joss Storling

Kim jesteś, Sky? - Joss StirlingJoss Stirling mieszka w Oxfordzie. Podczas zbierania materiałów do tej książki podróżowała śladami bohaterów od krajobrazów Gór Skalistych po neonowe Las Vegas. A mowa o książce, która jest początkiem trylogii "Kim jesteś, Sky?" wydanej przez Akapit Press. 

Jest to historia Sky Bright, która została adoptowana jako małe dziecko przez Sally i Simona. Przeprowadzają się z Richmond w Anglii do Kolorado w Stanach Zjednoczonych, do małego miasteczka o nazwie Wrickenridge. Tam Sky poznaje przystojnego chłopaka - Zeda, który ma opinię nieokiełznanego i aroganckiego nastolatka. Pochodzi on z rodziny Benedictów. Są oni sawantami, posiadają ogromną moc, jednak Sky niczego nie podejrzewa. Przyjaciele są zdania, że Zed nie jest chłopakiem dla niej, ona sama też z czasem dochodzi do tego wniosku, gdyż najmłodszy z Benedictów ignoruje ją i daje wszelkie oznaki, iż jej nie lubi...

Może dla niektórych opis treści tej książki będzie brzmiał nieco banalnie, ale z pewnością tak nie jest! Książką ta, jest naprawdę bardzo wciągająca! 380 stron pochłonęłam w rekordowym tempie. Już od pierwszych stron stałam się 'cieniem' Sky, który był z nią wszędzie i czuł to samo co ona. Z zapartym tchem przerzucałam kartki i z niecierpliwością czekałam na dalsze jej losy. "Kim jesteś, Sky?" jest bardzo dobrze przetłumaczona na język polski, przez co nawet nie będziecie wiedzieli kiedy skończycie książkę (tak było ze mną ;)) i szybko sięgniecie po drugą część!

Ci, spośród Was, którzy szukają miłości, nadprzyrodzonych mocy, rodzinnych relacji oraz tajemnic i gry 'va banque' na pewno muszą sięgnąć po tę pozycję!
Lucinda, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Akapit Press. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz