tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 września 2014

„Nieznane przygody Mikołajka” - Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe - recenzja

Nieznane przygody Mikołajka„Nieznane przygody Mikołajka” to najnowsza książka Rene Goscinny’ego opowiadająca o dalszych przygodach niesfornego i rezolutnego Mikołajka. Lektura ta wyróżnia się dodatkowo tym, że został wydany w dwóch wersjach językowych- polskiej i francuskiej.

Książka zawiera dziesięć opowiadań o przygodach głównego bohatera i jego kolegach. Historyjki są świetnie, zabawne, niepowtarzalne i wesołe. Mikołajek jest dalej tym samym rozbrykanym chłopcem znanym z poprzednich książek. Nie sposób zapomnieć, również o ilustracjach, które zdecydowanie nadają charakter i są znakiem rozpoznawczym książki. Te kolorowe rysunki wykonał Jean-Jacques Sempe.

Bardzo podoba mi się pomysł z wydaniem książki po polsku i po francusku. Pomimo, że nie znam języka francuskiego ciekawe było zaglądanie na drugą stronę utworu i szukanie odpowiednika danego wyrazu. Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla fanów przygód Mikołaja, którzy uczą się tego języka obcego.

„Nieznane przygody Mikołajka” to idealny pomysł na prezent oraz doskonała lektura dla osób, takich jak ja, którzy chcą przypomnieć sobie pomysły Mikołajka i jego kolegów. Zdecydowanie polecam czytelnikom w każdym wieku!
Tilia, 17 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz