tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 25 czerwca 2015

"Kubuś i dobre maniery" - Wanda Chotomska - recenzja

Kubuś i dobre manieryOstatnio zauważyłam nasilający się trend w książeczkach dla dzieci, a mianowicie ich tematem przewodnim są dobre maniery oraz umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach. 

O tych samych zagadnieniach opowiada utwór „Kubuś i dobre maniery” w opracowaniu Wandy Chotomskiej. Książeczka została wydana w 2015 roku nakładem wydawnictwa Egmont.

Głównym bohaterem historyjek jest bardzo dobrze znany dzieciom Kubuś Puchatek. Rolę nauczyciela Misia pełni Krzyś, który pokazuje mu prawidłowe wzorce zachowań. Bohaterowie znajdują się w różnych sytuacjach takich jak: odwiedziny u przyjaciół, gry i zabawy, na przyjęciu, uczą się jak należy poprawnie nakryć do stołu, i jak się przy nim zachować oraz o  dobrych manierach w trakcie rozmowy przez telefon. 

W opowiadaniach występują, również pozostali mieszkańcy Stumilowego Lasu, z którymi Miś i Krzyś spędzają każdą wolną chwilę. Po każdej lekcji Kubuś wymyśla „mruczankę”, która jest podsumowaniem tego czego się nauczył.
Warto zwrócić uwagę na bardzo ładną i staranną oprawę graficzną utworu. Twarda okładka oraz kolorowe ilustracji autorstwa John Kurtz przyciągają uwagę i zachęcają do przeczytania książeczki.

Kubuś Puchatek oraz jego przyjaciele są powszechnie znani i rozpoznawani przez dzieci dlatego, myślę że najmłodsi czytelnicy z przyjemnością będą sięgać po ten utwór i słuchać dobrych rad Krzysia.


Tilia, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz