tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

Nasi recenzenci


LAYLA 
Jestem marzycielką i idealistką. Z chęcią sięgam po fantastykę, fantasy, literaturę kobiecą, powieści młodzieżowe, romanse paranormalne i kryminały. Swoich recenzjach zawsze jestem szczera i uważam, że promowanie na siłę książki, która nie ma w sobie nic wartego uwagi, to strata czasu. Jestem zakochana w górach, zimie, sportach zimowych, przedmiotach humanistycznych (j. polski, historia, angielski oraz niemiecki) i – oczywiście – w czytaniu. Tworzę również własne projekty literackie. Od września 2012 r. prowadzę bloga (zanim-zajdzie-slonce.blogspot.com). W sieci można mnie spotkać pod pseudonimami Layla lub Jane Rachel.

  ANANASKA

Mam na imię Ania. Mam 15 lat. Moja przygoda z książkami zaczęła się... oj, bardzo dawno temu ;) Nauczyłam się czytać, gdy miałam 4 lata i od tej pory nie rozstaję się z książką. Moim ulubionym gatunkiem jest bez wątpienia fantasy, ale lubię też romanse, powieści obyczajowe i przygodowe. Serią, którą mogłabym czytać bez końca jest "Trylogia Czarnego Maga" autorstwa mojej ulubionej pisarki Trudi Canavan. Poza czytaniem interesuję się także muzyką, głównie rockiem i metalem, oraz naukami ścisłymi. VIVIEN

Mam dużo marzeń, które chcę zrealizować. Uwielbiam się śmiać, spać do późna i – oczywiście – czytać książki. Lubię literaturę kobiecą, powieści młodzieżowe, fantastykę i kilka paranormalnych romansów. Jestem sobą – wrażliwą, ale zwariowaną nastolatką z pozytywnym podejściem do życia. Chętnie uczę się języka polskiego i historii.


DYDELF

Mam na imię Klaudia. Moja przygoda z czytaniem i pisaniem zaczęła się około trzech lat temu. Moim ulubionym gatunkiem są książki fantasy. Jednak sięgam po wszelkiego rodzaju literaturę.
Jestem spontaniczna i otwarta, słucham metalu i rocka, jednak bez książek nie mogłabym żyć.


 GRAZIA
Mam na imię Karolina i mam 17 lat. Kocham czytać, grać w siatkówkę, a także moje zwierzaczki- kota i świnkę morską. W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi. Lubię czytać kryminały, książki młodzieżowe, a przede wszystkim romanse. Moją ulubioną autorką jest Nora Roberts. Lubię przedmioty humanistyczne, a nienawidzę matematyki i fizyki i wszystkiego co z tym związane. Poza tym mam wiele marzeń które chcę spełnić chociaż w najmniejszym stopniu. :) 

  Ayumi Kyoko 

Mam na imię Weronika. Interesuję się Japonią, sztuką, przedmiotami humanistycznymi, oraz oczywiście literaturą! Książki czytam od bardzo, bardzo dawna. Dzisiaj już nie byłabym w stanie zliczyć ile książek udało mi się przeczytać do tej pory. Uwielbiam czytać (szczególnie) książki o tematyce podróżniczej lub pamiętniki podróżników. Czasami lubię sięgnąć po jakąś historyczną  lub przygodową książkę. Często też czytam różnego rodzaju wiersze. W wolnych chwilach rysuję, uczę się oraz oczywiście czytam, czytam, czytam. 
Pamiętajmy wszyscy : " Ten, kto czyta książki, żyje podwójnie" jak powiedział Umberto Eco.  GRECZYNKA

Moja przygoda z książkami zaczęła się od Felixa,Neta i Niki potem zaczęłam czytać prawie wszystkie książki przygodowe lub fantasy. Uwielbiam jesień ponieważ można wtedy czytać, czytać i czytać jak jest zimno na polu.
Z kakałkiem pod kocykiem... marzenie każdego czytelnika również i moje. Jestem osobą szczerą do bólu i zwykle najpierw coś mówię potem myślę, lub nie myślę wcale. Jestem zdecydowaną zwolenniczką "Najpierw książka, potem film". Co do książek które czytam uwielbiam mitologię grecką, rzymską i egipską, Harry'ego Pottera oraz Percy'ego Jacksona i czekam na to, kiedy oni pojawią się nie tylko w książkach ale w moim domu naprawdę :)
CAVALLO

Nazywam się Kasia i mam 14 lat. Moim największym hobby są konie i jazda konna, o czym świadczy mój pseudonim (Cavallo to po włosku koń). Lubię też grać w koszykówkę i tenisa. Moją przygodę z czytaniem zaczęłam w wieku 4 lat, podkradając siostrze podręczniki do 1 klasy. 
Uwielbiam fantastykę, ale przepadam też za romansami, horrorami i kryminałami :)CIRI


Mam na imię Kasia, czytam  od dawna, więc  Młodzieżowy Klub Recenzenta jest moim naturalnym środowiskiem. Mam bardzo zmienny charakter, do tego lubię wszystko wiedzieć  i jestem  leniwa (choć staram się z tym walczyć). Oprócz czytania uwielbiam rysować, od niedawna piszę też własne opowiadania.  Uwielbiam piłkę nożną, a zwłaszcza klimat stadionu podczas meczy, na które staram się chodzić kiedy tylko mogę.  
Czytam różne gatunki książek, w zależności od tego na co mam ochotę, dlatego na podium mojego rankingu autorów  stoją  Stephen King, Jeffery Deaver i Jennifer Echols. Co jakiś czas, lubię wracać do Harrego Pottera i Wiedźmina. LUCINDA


Pozytywnie zakręcona - te słowa chyba najlepiej oddają mój charakter. Poza tym jestem szczera, konkretna i towarzyska, ale czasem bywam  również typową marzycielką. Uwielbiam grać w siatkówkę oraz trenuję pływanie, a resztę wolnego czasu poświęcam na czytanie. Lubię chyba prawie każdy gatunek książek, od kryminałów przez fantasy po romanse - wszystko zależy od nastroju. Na imię mam Gabrysia.
 TILIA


Hej, jestem Tilia i mam 16 lat. Uczęszczam do Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Moja przygoda z Młodzieżowym Klubem Recenzenta rozpoczęła się rok temu i bardzo się cieszę, że mogę brać udział w tym projekcie. Uwielbiam zwierzęta, podróże i oczywiście książki. Najbardziej lubię utwory obyczajowe, psychologiczne, książki o zwierzętach i przewodniki po ciekawych miejscach Polski i świata. 


 
NiecnyOm

Mam na imię Karolina. Jak większość Recenzentów uwielbiam czytać wszelkiego rodzaju książki, najbardziej jednak powieści kryminalne. Chodzę do klasy o profilu biologiczno-chemicznym więc te przedmioty są w centrum mojego zainteresowania. Poza tym moją pasją są góry.

 ŚLIWKA
Hej, jestem Śliwka, cóż, trafiło mi się nazwisko, które nieźle do mnie pasuje, Jak gąbka chłonę wiedzę na temat biologii, uwielbiam zwierzęta, zachwycają mnie rośliny i cały otaczający świat. Większość wolnego czasu poświęcam na opiekę i zabawę z moim małym, domowym ZOO. Swoją przyszłość wiążę z weterynarią i mam nadzieję, że to marzenie o możliwości pomocy i leczenia zwierząt kiedyś się spełni. Kiedy byłam młodsza, miałam niezdiagnozowane uczulenie na książki ale kiedy tylko wzięłam jedną z nich w ręce wiedziałam już, że nie chcę ani na chwile jej odkładać. Oprócz tego nierozłączną częścią mnie jest muzyka, od świtu do nocy, w szkole i w tramwaju nucę ulubione kawałki, gram także na gitarze. Przyjaciółka (także recenzentka) o równie przyjaznym przyrodzie pseudonimie zaraziła mnie mocnymi brzmieniami ale także książkami kryminalnymi. Oprócz nich nie rozstaję się z fantastyką i literaturą popularno-naukową. Szczerze, nie wiem, co może być lepsze od grubej książki? 
 ETHNE

Jestem marzycielką. Od zawsze uwielbiałam wymyślać różne szalone rzeczy, które miałyby spotykać bohaterów książek. Sama mam także parę pomysłów na własną powieść - lecz to na razie szkice. Kocham czytać, szczególnie fantastykę, lubię też romanse i powieści współczesne. Moją ulubioną serią jest ,,Septimus Heap". Cóż więcej mogę dodać?  


NIKA

Hej, mam na imię Weronika. Moi znajomi nie mogą ze mną wytrzymać, bo chociaż strasznie fałszuję, uwielbiam śpiewać. Odkąd nauczyłam się czytać nie rozstaję się z książkami, a od niedawna piszę wiersze. Chciałabym kiedyś wydać własny tomik.

Niestety, mam dość pesymistyczny pogląd na świat, więc większość z moich "dzieł" kończy się tragicznie - jak u Shakespeare'a. Marzę, by kiedyś zostać dziennikarką dlatego Młodzieżowy Klub Recenzenta stanowi dla mnie pewnego rodzaju próbę, wyzwanie. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje recenzje.

 
 
KaeS

Mamy na imię Ania i Klaudia i chodzimy wspólnie do klasy. Lubimy czytać i kiedy tylko mamy wolny czas sięgamy po dobrą książkę. Najchętniej wybieramy powieści obyczajowe oraz thrillery osadzone w realnym świecie. Chętnie uprawiamy sport, zwłaszcza siatkówkę, czy jazdę na rowerze. Nasza przygoda z recenzjami rozpoczęła się rok temu kiedy przyszłyśmy do nowego liceum.
Pauline Veronique i WeruSSia


Paulina i Weronika - koleżanki z klasy, które dzielą miłość do książek. Mimo że jesteśmy na "mat-fiz-infie" czytanie książek to jedna z naszych ulubionych czynności (oczywiście poza nauką :D). 
Uwielbiamy serię Janet Evanovich o przygodach nieustraszonej łowczyni nagród Stephanie Plum i niezwykłe książki Stephena Kinga - chociaż sięgamy po baaaardzo różne lektury. Czytamy praktycznie wszystko, głównie (całkiem przypadkowo) kryminały, jednak raczej unikamy polskich autorów. W wolnych chwilach uprawiamy sport, rysujemy i po prostu... świetnie się bawimy. Jesteśmy pozytywnie zakręcone (czyt. szalone) ;)


2 komentarze: