tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 października 2011

Misja Ambasadora - Trudi Canavan oraz Randka z Addisonem - Jenny ColganTrudi Canavan to jedna z najlepszych autorek fantastyki XXI wieku. Ma na swoim koncie między innymi Trylogię Czarnego Maga, która odniosła międzynarodowy sukces, a Trylogia Ery Pięciorga znalazła się na liście bestsellerów „Sunday Times”.

Jej najnowszą pozycją  jest „Misja Ambasadora”, pierwsza księga Trylogii Zdrajcy, wydana przez Galerię Książki.

Opowiada ona o Lorkinie, synu nieżyjącego Wielkiego Mistrza Akkarina, wybawcy miasta, oraz o Sonei , niegdyś dziewczyny ze slumsów, a obecnie Czarnego Maga.

Po skończeniu szkoły Lorkin obejmuje stanowisko asystenta ambasadora w Sachace, z nadzieją, że uda mu się dokonać wielkich czynów. Wkrótce jednak ktoś próbuje zabić syna Sonei, której prawo zakazuje opuszczania miasta. Na dodatek ktoś morduje Złodziei przejmując półświatek.

Co się stanie z Lorkinem i kto tym razem zagraża miastu? No cóż, jeśli jesteś ciekawy przeczytaj tę książkę, polecam!
Sunnygirl, 17 lat

~ ♦ ~

Książka Jenny ColganRandka z Addisonem” to lektura  zabawna , lekka i przyjemna zarówno dla szczęśliwych romantyków, jak i osób które coś trapi i chcą poprawić sobie humor.

W powieści opowiedziana jest historia młodej dziewczyny o imieniu Holly, pracującej w kwiaciarni. Z braku innych możliwości musi wprowadzić się do mieszkania zajmowanego już przez trójkę znajomych : Josh – prawnik o niesprecyzowanej orientacji seksualnej, Kate – zawsze zapracowana posiadaczka wspaniałej posady i  Addison – programista komputerowy, który nigdy nie wychodzi z pokoju. Holly spróbuje wszystkiego, aby najpierw go poznać, a potem czując, że to ktoś dla niej szczególny, musi zwrócić na siebie jego uwagę. Musi jeszcze wyeliminować Claudię, tajemniczą , internetową przyjaciółkę Addisona. Niestety, pierwsza randka kończy się kompletną klapą…

Polecam tę książkę szczególnie młodym ludziom, gdyż jest ona prawdziwym, choć w zabawnej formie pokazanym odzwierciedleniem szalonego młodzieńczego życia.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Albatros
Grazie, 15 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz