tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

niedziela, 13 listopada 2011

"Crescendo" - Becca Fitzpatrick - recenzja

Becca Fitzpatrick zawsze marzyła o pisaniu. Gdy wydała swoją pierwszą książkę - "Szeptem", zyskała rzesze fanów. Książka ta przetłumaczona została na kilkadziesiąt języków. W Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Norze i Patchowi (poznanymi w "Szeptem") wydawało się, że już zawsze będzie tak jak teraz, że będą ze sobą już na zawsze. Do momentu kłótni, która wszystko zmieniła.

Nora z żalem zauważa, że po zerwaniu z Patchem, on zaprzyjaźnia się z jej największym wrogiem - Marcie. Nie może zrozumieć, dlaczego tak postępuje. Szalę goryczy dopełniło niewyjaśnione do końca zabójstwo jej ojca przez Czarną Rękę, w które -jak jej się wydawało- był zamieszany Patch. Groziło jej śmiertelne niebezpieczeństwo, a ON nie był już jej Aniołem Stróżem.
W trudnej chwili pomógł jej stary przyjaciel z dzieciństwa - Scott.

Gdy wydaje się, że już wszystko wróciło do normy, Patch wyznaje jej na nowo miłość, wszystko zaczyna się coraz bardziej komplikować!
Jev - bo tak naprawdę ma na imię jej ukochany, zaprowadził ją tam, gdzie jak się wydawało nikt nie mógł im przeszkadzać... Do chwili, kiedy w ciemnościach ujrzeli  kilku mężczyzn, którzy ... nie mogę Wam zdradzić co zrobili, ale ujrzeli również Czarną Rękę, który był prawdziwym ojcem Nory.

W tej części dużo się dzieje, o wiele więcej niż w części poprzedniej. Tajemnice na szczęście wyjaśniają się po kolei wraz z końcem książki.

Podoba mi się to, że książka cały czas trzyma w napięciu, trudno przewidzieć, co może się zdarzyć w następnym rozdziale.

Powieść kończy się w miarę dobrze, ale zakończenie jest dość zagadkowe. To spotkanie Nory z ... (O mały włos a pozbawiłabym Was przyjemności oczekiwania na zakończenie:)).

Jestem bardzo ciekawe, jak potoczą się losy Nory i Patcha w trzeciej części.

Jeśli jesteście równie zaciekawieni, zachęcam do przeczytania.;)

TUTAJ znajdziesz fragment książki :)

DeBestka, 15 lat

Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Otwarte1 komentarz:

  1. Świetna recenzja :)
    Mnie też podobało się "Crescendo" :)

    OdpowiedzUsuń