tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 listopada 2011

Uratować Sprite'a - Mark Levin - recenzja

Uratować Sprite'a to książka napisana przez amerykańskiego autora bestsellerów, Marka Levina.

Napisał on opowieść o swoich dwóch psach: Pepsi i Spricie. Pepsi od szczeniaka mieszkał w domu Levinów. Natomiast Sprite został adoptowany przez Marka i jego rodzinę, kiedy miał ok.13 lat.Był wspaniałym, zawsze radosnym psem, ale niestety po jakimś czasie wykryto u niego artretyzm. Nigdy się nie poddawał i próbował robić wszystko to, co inne psy, choć było mu ciężko. Rok  po przybyciu Sprite'a do domu Levinów zaczęły się komplikacje. Pogłębił się artretyzm i wykryto u niego guza mózgu.

Cała rodzina była tym zdruzgotana, martwiła się o Sprite'a, szczególnie źle znosi to Mark. Bardzo kocha psa i nie chce go stracić, spędza z nim dużo czasu i dba o niego jak najlepiej się tylko da. Sytuacja staje się coraz gorsza, ale rodzina próbuje się nie załamywać, choć tak naprawdę wszyscy bardzo to przeżywają. Starają się być silni  dla Sprite'a, ale wciąż dręczą ich myśli, że może być to jego ostatni dzień.

Czy Sprite przeżyje? 

O tym możecie przekonać się sami, czytając tę piękną, wzruszającą książkę.

Jest to powieść, którą czyta się bardzo łatwo, ponieważ nawet ja nie miałam z nią trudności, a nie pamiętam, kiedy ostatnio coś przeczytałam.

To wspaniała opowieść dla każdego miłośnika zwierząt i nie tylko, polecam:)
Carmen, 14 lat

Książkę do recenzji przekazało nam Wydawnictwo Esprit

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz