tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 2 grudnia 2011

"Naznaczona" - recenzja

P.C. Cats i Kristin Cats to pisarski duet, który tworzą matka i córka. Ich pierwsza wspólnie napisana książka to "Naznaczona", w Polsce wydana przez Książnicę . 

Główną bohaterką jest Zoey Montgomery z początku zwyczajna nastolatka.  Jak każdy w jej wieku zajmuje się głównie szkołą i rodzinnymi kłopotami.  Kiedy pewnego dnia zostaje Naznaczona przez Trackera, jej życie staje na głowie. Musi zmierzyć się z tajemniczym i fascynującym światem wampirów.

Przyjeżdżając do jedynego miejsca,  w którym jej przemiana się dopełni - Domu Nocy- odkrywa, że jest wyjątkowa, co przysparza jej wielu wrogów. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy wychodzi na jaw, jak wielką mocą obdarzyła ją bogini Nyks. Jak gdyby tego było mało, dziewczyna poznaje Erika, najbardziej atrakcyjnego i utalentowanego przyszłego wampira w szkole. Kiedy zaczynają się spotykać, Afrodyta, jego była dziewczyna i przewodnicząca Cór Ciemności postanawia zniszczyć życie towarzyskie Zoey. 

Książka rozpoczyna najbardziej rozchwytywany cykl o wampirach "Dom Nocy", oczywiście zaraz po "Zmierzchu" Stephenie Meyer. Czyta się ją szybko i przyjemnie, gdyż został w niej przełamany sterotyp wampira. Moim zdaniem autorki stworzyły coś niesamowitego, ich seria o Domu Nocy strasznie mi się podoba.

Dla zainteresowanych: do tej pory pojawiło się już siedem części tej niesamowitej serii, wszystkie informacje o poszczególnych tomach znajdziecie TUTAJ
   Sunny Girl, 17 lat

1 komentarz:

  1. czytałam ta ksiazke i rówież mi sie ona podobałą, jest napisana w atki sposób, ze można ja przeczytać w kilka godz.

    OdpowiedzUsuń