tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 30 stycznia 2012

"Buba" - Barbara Kosmowska - recenzja

Po raz kolejny przedstawiam wam Barbarę Kosmowską, niezwykłą autorkę książek dla młodzieży, a zwłaszcza dla nastolatek. Tych którzy nie czytali żadnej jej powieści odsyłam do poprzednich recenzji dotyczących twórczości tej Pani.

Buba - nastolatka w dżinsach, martensach i z własnym pokojem. Najbliższy jej sercu jest dziadek, który wspiera ją zawsze i który jako jeden z niewielu interesuje się dziewczyną. Ojciec Buby  to całkiem znany prowadzący prezenter telewizyjny, a matka to pisarka niezbyt dobrze sprzedających
się romansów.  Dziewczyna ma sporo problemów, na przykład uczuciowych, a mianowicie Bubie podoba się Adam (przynajmniej na początku), jednak Adamowi podoba się Jolka, a Jolce  podoba się Miłosz, któremu to podoba się Buba.  I jak tu rozwiązać taki problem? 

Do tego  mama wstępuje do sekty, a tata nie może ostatnio znaleźć pracy. Ale jest i  dobra wiadomość: dziadek  wygrywa w końcu  w lotka! Tak przynajmniej twierdzi.  

Na końcu, wszystko oczywiście układa się, a Buba odkrywa w sobie niezwykły talent!

Jak każda książka Barbary Kosmowskiej, z którą do tej pory miałam styczność – i ta mnie nie zawiodła.
Codzienność opisana w niezwykły sposób, przy którym nikt nie może się nudzić.  Książka wciąga i nie pozwala od siebie odejść, nawet na chwile. 

Autorka znowu przedstawia nam codzienną miłość w niecodziennym wydaniu, a ja nie mogę się nadziwić, że za każdym razem robi to w inny sposób, chociaż w pewnym sensie taki sam.
Polecam książkę tym, którzy jak ja lubią twórczość tej pisarki, oraz tym którzy lubią czytać optymistyczne książki z niezwykłym i szczęśliwym zakończeniem.
 

Z resztą na przeczytanie zasługuje cała seria książek "Plus minus 16"!
 Ciri, 14 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Literatura!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz