tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 26 stycznia 2012

"Pożyczona miłość" - Bridget Asher - recenzja


Bridget Asher naprawdę nazywa się Julianny Baggott. Oprócz powieści Pożyczona miłość i Kwiaty od Artiego opublikowała trzy tomiki poezji i książki dla dzieci. Jest założycielką fundacji Kids In Need- Books In Deed.

Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że na okładce zobaczyłam rekomendację mojej ulubionej pisarki Emily Griffin : Od lat nie czytałam książki dostarczającej tylu olśnień i wzruszeń.

Gwen żyje razem ze swoim mężem Peterem udając parę doskonałą. Od lat wiodą całkiem spokojne życie, dopóki Gwen nie spotyka w lodziarni Elliota Hulla – swojej dawnej miłości. Wtedy to Elliot wkracza bez zaproszenia w jej życie. Na mocno zakrapianej imprezie Peter, Elliot i Gwen postanawiają, aby ona udawała żonę Elliota przed jego umierającą matką.  Gwen zgadza się i jedzie do rodzinny dawnego ukochanego, do pięknego malowniczego domku nad jeziorem. Poznaje tam Vivian - matkę Elliota, Jennifer i Sonnego- siostrę i szwagra oraz ich dzieci  - Bib i Jeżozwierza. Wtedy to uświadamia sobie, że tak naprawdę w życiu cały czas kogoś gra, gubiąc przy tym swoje prawdziwe ja. 

Przed Gwen teraz wiele trudnych decyzji, czy uda jej się coś zmienić w swoim życiu? 
Czy starczy jej sił i odwagi?

Książka Pożyczona miłość tak jak napisała Emily Griffin dostarcza wielu wzruszeń i zmusza  czytelnika do przemyśleń. Jedynym minusem tej książkę jest parę nierozwiązanych sytuacji w życiu innych bohaterów. 
Ale i tak naprawdę dobrze i szybko się ją czyta.
Polecam!

TUTAJ możesz przeczytać fragment tej książki. 
Grazia, 15 lat


Wydawnictwu Otwarte dziękujemy za przekazanie nam tej książki!1 komentarz: