tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 11 lutego 2012

"Monster High - Upiór z sąsiedztwa" - Lisi Harrison - recenzja


Lisi Harrison- amerykańska autorka powieści młodzieżowych. Karierę zawodową rozpoczęła w Nowym Yorku, gdzie tworzyła i projektowała programy dla programu MTV. Obecnie mieszka w Laguna Beach w Kalifornii i skupia się nad kolejnymi częściami Monster High.

„Monster High- upiorna szkoła” trafiła w Polsce do księgarni w maju 2011 roku i dotarła na 3. miejsce listy młodzieżowych bestsellerów Empiku.

Druga część serii książek o szkole Monster High - "Upiór z sąsiedztwa", jest według mnie jeszcze ciekawsza niż pierwsza. 

Do naszych głównych bohaterek, czyli Frankie Stein i Melody Carver dołącza Cleopatra de Nile- czyli w skrócie Cleo. Jest  ona córką egipskiego faraona, lubi sukienki inspirowane bandażami, ma swoje zaufane przyjaciółki i najprzystojniejszy chłopak w szkole ją uwielbia. Cleo jest zazdrosna o Melody i Bretta, gdyż to oni stali się najsławniejszymi osobami w pobliżu i mają zamiar nakręcić film o RAD-owcach czyli Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych. Cleo nie miałaby nic przeciwko temu, gdyby zdjęcia do filmu nie kolidowały z jej sesją do Teen Vouga. W tej sesji miały uczestniczyć jej przyjaciółki, ale wybrały uczestnictwo w filmie. Melody, Frankie i Brett chcą pokazać ludziom, że potwory wcale nie są takie straszne i można z nimi żyć w zgodzie.

Czy uda im się nakręcić film nie narażając społeczeństwa RAD-owców?
Czy córka faraona odzyska władze w szkole?

O tym musisz się dowiedzieć sięgając po tę książkę. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, pozostaje pewien niedosyt, który mam nadzieję zaspokoi trzecia część, która właśnie ukazała się na rynku. Polecam!

                                                                                                          Grazia, 15 lat

Wydawnictwu Bukowy Las gorąco dziękuję za ułatwienie mi przeczytania tej książki!


5 komentarzy:

 1. Nie przepadam za takimi książkami :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajefajna książka ale 3 część lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. te książki są super nie moge sie doczekac 4 części

  OdpowiedzUsuń
 4. Super i czekam na 5 część! I Melody okazało się, że też jest inna :). Te książki naprawdę wciągają i jeśli ktoś mówi, że potwory go nie interesują no to może niech chociaż spróbują to przeczytać. Papa ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. (o)_(o)
  ( '_' )
  / \
  | |

  OdpowiedzUsuń