tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 20 kwietnia 2012

Środek kapusty" - Ewa Nowak - recenzja


Kolejna książka Ewy Nowak nosi tytuł „Środek Kapusty” i jest adresowana do młodszych czytelników (wydawnictwo Egmont rekomenduje ją dla wieku +6 lat). Postanowiłam sprawdzić jak będzie się ją czytać osobom nieco starszym. Co z tego wyszło? Przeczytajcie…

Książka to właściwie zbiór opowiadań o małej Julce i jej rodzince. Dziewczynka chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej i boryka się z wieloma trudnymi dla niej problemami. Bo jak dowiedzieć się na przykład „skąd się biorą dzieci?” skoro cała rodzina unika tego tematu? Julka opisuje nam wszystko co dzieje się w szkole i w domu, tak, żebyśmy mogli poczuć się znowu jak dzieci.

Autorka świetnie opisała myśli Julki - dziewięcioletniej dziewczynki o przyspieszonym rozwoju i bujnej wyobraźni. Razem z nią przeżywamy jej problemy i przygody, które przypominają nam czasy kiedy sami jeszcze byliśmy mali. Lektura przypominała mi trochę francuskiego „Mikołajka” (zwróciłam tu szczególnie uwagę na historię o odchudzającym się tatusiu). 

Opowiadania zawarte w książce są humorystyczne, mądre, ciepłe. Zachęcam do przeczytania samemu, lub wraz z młodszym rodzeństwem… A może cała rodzina zainteresuje się tymi opowieściami? Szczerze do tego namawiam!

Polecam, Ania 15 lat

Wydawnictwu Egmont dziękuję za chwile relaksu przy tej książce! 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz