tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 26 kwietnia 2012

„Wspomnienia wampira- przeznaczenie” - Joanna Norowska - recenzja


Joanna Norowska jest nauczycielką języka niemieckiego i wiedzy o kulturze w szkole ponad gimnazjalnej.  Pasjonuje się grą na pianinie i literaturą fantastyczną.

„Wspomnienia wampira - przeznaczenie” to jej debiutancka książka. Opowiada historię Aleksandra Ponichtera, który był normalnym chłopakiem lubiącym imprezy, zakrapiane alkoholem  i dziewczyny. Mieszkał ze swoją matką. Jego ojciec zmarł 10 lat temu i od tamtej pory musieli sobie sami radzić. Biorąc przykład z ojca, Alex marzy o studiowaniu w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii.
Pewnego razu wracając z imprezy, zorganizowanej przez jego najlepszego przyjaciela Edwina, poznał piękną Emmę. Chłopak zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Odprowadził ją do domu po czym ruszył w kierunku swojego mieszkania. Po drodze spotkał dziwne rodzeństwo- Lenę i Feliksa.

Pojawili się tak niespodziewanie, że Alex pomyślał, iż to jakiś głupi żart Edwina. Niestety, ku swojemu zaskoczeniu odkrył, że Lena i Feliks okazali się być wampirami.  Alex przyjął  to nadspodziewanie spokojnie, gdyż jak się później okazało, działały na niego moce tajemniczego rodzeństwa. Lena opowiedziała mu ich historię, a potem uświadomiła, że jego przeznaczeniem  jest bycie wampirem. 
Kolejne dni mijały spokojnie i chłopak powoli zapominał o dziwnym spotkaniu i myślał, że może miał halucynacje. Jego spokój nie trwał długo, bo pewnej nocy odwiedzili go Feliks i Lena i uświadomili, że jego dni ludzkiego życia są policzone. Wampiry dały mu miesiąc na załatwienie swoich „ważnych” spraw. 

Dlaczego to akurat Alex miał zostać przemieniony? 
Czy w ogóle dojdzie do zakończenia ludzkiego życia? 
Czy naprawdę będzie musiał zostawić swoją matkę, przyjaciela i Emmę, która miała być „tą jedyną”? 

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym dla wszystkich językiem. Miłym zaskoczeniem było dla mnie, że polska autorka napisała bardzo dobrą książkę o wampirach. Lektura skierowana jest do wszystkich fanów „wampiryzmu”!
Polecam!
 Żabka, lat 13

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz