tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 maja 2012

"Saga" - Conor Kostick - recenzja

Książkę pt. ,,Saga” napisał Conor Kostick, jest to druga część trylogii Kroniki Awatarów. 
Świetnie napisana powieść fantastyczna, która opowiada o losach ludzi na nowej ziemi, czyli planecie,  na którą została przeniesiona cywilizacja. 

W drugim tomie losy Cindelli i awatara Erika, splatają się z losami Zjawy skyterki, z wirtualnego świata Sagi. Gdzie niepodzielnie rządzi bezwzględna i okrutna czarna królowa. W nowej grze ludzie wplątują się w walkę o wolność i niezależność. 

Czy tajemniczy Michelotto im pomoże i czy można mu ufać?! 

Zjawa wyrusza w niesamowitą podróż, aby odkryć swoje moce, przeszłość i przeznaczenie. Kim są RAL-e i czy jest miejsce dla tak potężnych istot w świecie Sagi. 

Książka zawiera elementy science-fiction, ale opowiada też o poczuciu osamotnienia, niezrozumienia i strachu przed tym kim już jesteśmy i kim się staniemy. Czy powstrzymanie tyrana nadal jest morderstwem i czy to źle, że potrafisz więcej niż inni?! Czy można pogodzić się ze zbrodnią, jeśli od tego zależy nasze życie??!

Na te pytania i wiele, wiele więcej, odpowie ta książka. Akcja wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów, wciąga prawie tak, jak opisana gra komputerowa. Jestem pewna, że ta książka zainteresuje zarówno fanów science-ficton, jak i fantastyki, a może nawet książek obyczajowych. Nie tylko książko-maniacy znajdą tu coś dla siebie, napisana łatwym i przystępnym językiem, nie będzie nudna nawet dla zagorzałych przeciwników literatury. Tak więc biegnijcie do najbliższej księgarni, a gwarantuję, że najbliższą noc spędzicie z pewnością nie śpiąc!

Kataleja, 13 lat

Dziękuję Wydawnictwu Telbit za możliwość śledzenia dalszych losów Awatarów! 

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz