tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 13 czerwca 2012

"Dane wrażliwe" - Ewa Nowak - recenzja

Ewa Nowak, z zawodu pedagog- terapeuta, niektórym może być znana z pism jak „Cogito” i „Victor Gimnazjalista” w których ukazują się jej felietony i opowiadania. Jest też autorką wielu książek dla młodzieży- o młodzieży.

"Dane wrażliwe" to historia Niny, uczennicy gimnazjum, która jakoś nie może dogadać się ze swoimi koleżankami z klasy. Kiedy jej dawna przyjaciółka- Kasia zaczyna naśmiewać się z jej braku chłopaka, Nina palnęła, że owszem chłopaka ma i że na imię mu Paweł. Był to największy błąd jej 16 letniego życia! 
Wkrótce potem dociera do niej informacja o śmierci jej kolegi- Pawła Olchy. Kilka zbiegów okoliczności sprawia, że wszyscy zaczynają wierzyć, że to zmarły chłopak, był sympatią Niny.

Zrozpaczona zaczyna brnąć w kłamstwo, jednocześnie ciesząc się z nowego, serdecznego podejścia koleżanek. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy i mama Pawła zaczyna się nią interesować. Jedyną ostoją w tym wszystkim, okazuje się być dla niej kuzynka- Justyna, która po nieszczęśliwym wypadku, i z własnej głupoty trafia na wózek.

Dane wrażliwe to książka poruszająca trudne problemy kłamstwa, i braku wiary w siebie u nastolatek.

Trafnym zobrazowaniem akcji, i bardzo życiowymi sytuacjami, autorka sprawia, że chce się tę historię poznać do końca. Polecam osobom lubiącym książki młodzieżowe, a także miłośnikom literatury Ewy Nowak. Spędzicie kilka bardzo interesujących godzin wśród problemów waszych rówieśników!


Ciri, 15 lat


Wydawnictwu Egmont bardzo dziękuję za możliwość przeczytania kolejnej powieści Ewy Nowak!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz