tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 12 czerwca 2012

"Wróżka z Jaskółczej Wieży" - Miki Monticelli - recenzja
Kto zna serię Artemis Fowl? Dla was ta pozycja jest jak lektura obowiązkowa!Ta książka zmieni wasze wobrażenia o wróżkach.

Główna bohaterka-cicha i spokojna, skora do zaczerwienień Kornelia, okazuje sie być Wróżką Pierwszorzędną, której siła może otworzyć bramę do Doliny - miejsca egzystencji wróżek, czarodziejów, goblinów i stworzeń rodem z Harry'ego Potter'a. 

CZY PODOŁA TEMU ZADANIU?

Jednak nie wszyscy są skorzy z nią współpracować. Kornelia, aby otworzyć bramę musi nauczyć sie panować nad swoja mocą. Bez  pewnej książki jest to niemożliwe. Niestety nie tylko ona jej szuka.Tajemniczy Człowiek także chce ją mieć. 

Czy Kornelia odnajdzie książkę i nauczy sie panować nad mocami? 
Czy Tajemniczy gargulec pomoże? 

Tego dowiecie się z książki Miki'ego Monitcelli " Wróżka z Jaskółczej Wieży" -opowieści pełnej magii, przygód i przyjaźni.

Polecam ją na długie wieczory fanom magii!
 Dydelf, 13 lat


Za możliwość przeczytania tej fascynującej lektury dziękuję Firmie Księgarskiej Olesiejuk!


4 komentarze:

 1. sprostowanie, Miki Monticelli jest pisarka, kobieta czyli nie Miki'ego a Miki Monticelli

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypada dodać jeszcze drugie sprostowanie: z tej książki wszystkiego się nie dowiecie (nie dostaniecie odpowiedzi na pytania tak atrakcyjnie stawiane w reklamie) - bo to pierwsza pozycja z całej serii autorstwa Miki Monticelli o wróżce Kornelli. Niestety wydawnictwo Olesiejuk nie wydało (nie przetłumaczyło) kolejnych - zatem młody czytelnik wciągnięty w lekturę będzie wielce rozczarowany po dotarciu do końca książki, bo reszty się już niestety nie dowie... Ot - taki bubel wydawniczy... Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego .???????????????????????????

  OdpowiedzUsuń
 4. Co dlaczego??
  Dlaczego wydawnictwo wydało tylko pierwszą książkę z serii, a reszty nie? (to tak, jakby z Władcy Pierścieni wydać tylko pierwszy tom...)

  OdpowiedzUsuń