tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 25 czerwca 2012

„Wybrańcy” - Jeanne Davenport – recenzja„Wybrańcy” to pierwsza książka Jeanne Davenport. Sięgnęłam po tą powieść, ponieważ lubię książki fantastyczne, a oprócz tego bardzo zaciekawiła mnie okładka.

Książka ta opowiada o czwórce młodych ludzi, którzy dowiedzieli się, że są Wybrańcami. Od tego czasu musieli ćwiczyć u mnichów, aby tam odpowiednio się przygotować do czekającej ich misji. 

Jeden z nich miał zostać Przywódcą, czyli kimś, kto będzie mógł ocalić ludzkość od kataklizmu. Każde z nich potrafi panować nad jednym z żywiołów. Oprócz Wybrańców poznajemy też Strażniczkę, czyli młodą kobietę umiejąca zapanować nad kilkoma żywiołami.  Okazuje się, że Wybraniec Wiatru nie zawsze chce współpracować z przyjaciółmi, gdyż woli towarzystwo Strażniczki... A przecież cała czwórka staje przed trudnymi zadaniami, które mogą rozwiązać tylko wspólnie.

Kto zostanie Przywódcą?
Jak rozwiną się relacje pomiędzy Wybrańcem Wiatru, a Strażniczką?

Odpowiedź znajdziemy w tej niesamowitej historii, która momentami jest bardzo zabawna, a czasami smutna.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Jest napisana prostym językiem, bez trudnych nazw, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Oczywiście ma bardzo zaskakujące zakończenie, dlatego tym bardziej ją polecam.
                                                                                                                        Lampart, 15 lat

Za spotkanie z książką dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej

 

1 komentarz:

 1. Witam, Nasze wydawnictwo (Witanet) wydało kolejną książkę Jeanne Davenport "Zielona Kula", która jest kontynuacją recenzowanej przez Panią książki "Wybrańcy" .
  Po tragicznej śmierci Líi, Theo pogrążył się w apatii i żałobie, całkowicie odsuwając się od dawnych przyjaciół i obowiązków. W nielicznych przebłyskach świadomości szukał sposobu, aby jego ukochana powróciła do świata żywych. W tym celu był gotów absolutnie na wszystko, nawet na narażenie życia przyjaciół, którzy zaofiarowali mu pomoc.
  Za sprawą mitycznej Zielonej Kuli Lía zmartwychwstała, ale nie była taka jak dawniej. Nic nie było takie jak dawniej. Dawni wrogowie stali się cennymi sojusznikami, a dawni przyjaciele śmiertelnymi wrogami.
  Po tym jak pradawny artefakt uległ zniszczeniu, Theo wraz z przyjaciółmi wyruszył na niebezpieczną misję, której celem było ocalenie świata przed zagładą. Finał tej wyprawy w znacznym stopniu wpłynął na wszystkich bohaterów.
  Chętnie zapoznamy Waszych recenzentów z kontynuacją przygód "Wybrańców". Książka dostępna w najlepszych księgarniach internetowych.

  OdpowiedzUsuń