tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 2 sierpnia 2012

“Czuła trucizna” - Anna Manicka - recenzjaAnna Manicka jest historykiem sztuki i muzealnikiem, ale, wbrew stereotypowemu przekonaniu, nie oznacza to, że jest osobą nudną. Wręcz przeciwnie. Jest kobietą o bogatej osobowość, miłośniczką kryminałów, a także markowych perfum i starych fotografii.  

Warszawska Fundacja Jagiełły to cicha i spokojna organizacja finansowana przez wpływowego Jerzego Krahelskiego, który całe życie mieszkał za granicą. Z kolei Peter Rzeszowski, to z pochodzenia Polak, którego rodzina niegdyś wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

Co ich łączy?

Z pewnością przywiązanie do Ojczyzny, a także słabość do... pewnego obrazu. Co się wydarzy, gdy obydwaj zapałają chęcią posiadania go? Z pewnością nie obędzie się bez ofiar, a i tak już pokręcona historia, zagmatwa się jeszcze bardziej. Jej rozwiązania trzeba będzie szukać w najbliższych kręgach Fundacji.

“Czuła trucizna” to ciekawa powieść kryminalna, która posiada swój specyficzny klimat. Ze strony na stronę historia plącze się coraz bardziej, by na samym końcu zaskoczyć Czytelnika piorunującym finałem. Książka, wzbogacona o zabawne sytuacje i czasem rozbrajające dialogi, tworzy genialną całość.

Gorąco polecam!
Iza, 16 lat

Wydawnictwu Kle serdecznie dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz