tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 września 2012

"Grillbar Galaktyka" - Maja Lidia Kossakowska - recenzja


Maja Lidia Kossakowska – polska pisarka fantasy, magister archeologii śródziemnomorskiej  i plastyk, Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2006, Złotego Kota, Srebrnego Globu i Śląkfy. Autorka m. in. cyklów Zastępy Anielskie i WięzyKrwi.
Grillbar Galaktyka - Maja Lidia Kossakowska
Głównym bohaterem „Grillbaru Galaktyka” jest Hermoso Madrid Iven, wybitny szef kuchni pracujący w ekskluzywnej restauracji. Powieść przedstawia jego zabawne perypetie, które z czasem przemieniają się w historię kryminalną. Motywem, który przeplata się przez całą książkę jest oczywiście gotowanie. Opisane barwnie i z pasją, miejscami porywające swoją niezwykłością. W końcu akcja rozgrywa się w całej galaktyce, a potrawy oczywiście nie pochodzą jedynie z Ziemi.

Już dawno żadna książka nie przyniosła mi tyle radości, co „Grillbar Galaktyka”. Opisany świat jest wyjątkowy, występujących w nim ras nie spotkamy w żadnej innej książce. Koniec z elfami, krasnoludami, orkami i małym chłopcem ratującym świat.  To opowieść o czymś zwyczajnym jak gotowanie przedstawiona w nowy, niesamowity sposób. Intrygujące przygody Hermoso Madrida doprawione dużą dawką humoru, zabierają czytelnika w niezwykłą krainę wyobraźni. 

Gorąco polecam każdemu, kto poszukuje czegoś zupełnie nowego.

Daniel, lat 16

Wydawnictwu Fabryka Słów dziękuję za rewelacyjną pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz