tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 4 września 2012

„Syrena” - Tricia Rayburn – recenzja


Syrena - Tricia RayburnTricia Rayburn ma na swoim koncie wiele książek dla młodzieży. Przeczytana właśnie przez mnie książka, to pierwsza część wspaniale zaczynającej się serii. Tricia pomimo swoich lęków przed stworzeniami z głębin, wciąż uwielbia wodę i pisze książkę, w której woda i morskie stworzenia odgrywają dużą rolę.

„Syrena”
to tajemnicza i pełna grozy opowieść o nastoletniej dziewczynie – Vanessie. Jej siostra ginie niedługo po rozpoczęciu wakacji, na skutek skoku z urwiska. Po tym wydarzeniu Vanessa nie wierząc, że Justine popełniła samobójstwo, przyjeżdża do domku letniskowego położonego niedaleko tego miejsca. Okazuje się, że codziennie na plażę fale wyrzucają martwych mężczyzn z twarzami zastygłymi w szerokim uśmiechu…

Vanessa próbuje dowiedzieć się o co chodzi i dlaczego jej siostra skoczyła. Pomagają jej w tym przyjaciele. Nie brakuje także wątku miłosnego i okrutnych morderstw.

Książkę czyta się szybko, ponieważ cały czas coś 
się dzieje. Oprócz nazwisk niektórych mężczyzn, nie ma tam trudnych słów.

„Syrena"
podobała mi się, bo wszystko było tajemnicze, a zakończenie niesamowicie zaskakujące. Nie mogę się doczekać dalszych części tego cyklu.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią czytać horrory i historie o mitologicznych, pięknych stworzeniach.  
                                                                                                      
Lampart, 15 lat

Za rewelacyjną pozycję dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz